piektdiena, 2009. gada 20. februāris

Par šodienas notikumiem politikā

Labdien, lasītāji!

"Tautas" partijas un Lemberga biznesa projekta demaršs laikam nav nekāds pārsteigums, jo gluži apdulluši visi minēto partiju ļaudis nav, un skaidri var saprast, ka Godmaņa valdībai tomēr ir laiks pazust no skatuves un ieiet vēstures mēslainē, kurai tā vieta garantēta. Jau daudzas nedēļas turpinās valdošās bandas agonija, un nu varbūt tai tiks pielikts punkts.

Taču nebūt nav skaidrs, kas notiks tālāk. Cik var spriest, "Tautas" partija jau uzskata, ka tai garantēti tiks piedāvāts premjera krēsls, minēti kā iespējamie kandidāti ir Edgars Zalāns un Māris Riekstiņš. Pirmais ir attīstījies kopš dienām, kad oranžie pirmo reizi centās viņu izvirzīt par premjerministra kandidātu, nav pēdējā laikā no viņa dzirdēta tāda muldēšana, kāda bija toreiz, taču vienalga nav skaidrs, vai viņam ir nepieciešamā pieredze un zināšanas. Otrs ir tipisks "Tautas" partijas eksemplārs tādā nozīmē, ka viņam pieder celtne, kura ir ļoti apšaubāma rakstura un kuru viņš, brašulis tāds, ir paslēpis aiz sievas muguras. Bet vēl vairāk, kāpēc TP vispār būtu pat mazākās tiesības uz valdības vadīšanu, ja tā bija pie teikšanas tad, kad valsts iebrauca visdziļākajās auzās?

Sarosījies ir arī Jaunais laiks ar domu, ka nākamo valdību vajag veidot visām Saeimas partijām vienkopus izņemot PCTVL. Tātad -- kopā ar tām partijām, kuras līdz šim ir veidojušas politisko "eliti", gandrīz sagrāvušas valsts tautsaimniecību, pilnībā demonstrējušas atteikšanos no jebkāda veida morāles un ētikas, un piedevām vēl ir nodrošinājušas "savējo" būšanu visās iespējamās jomās. Ak, jā -- un vēl kopā ar partiju, kuras vienā galā ir Rubiks ar savu neizsmeļamo sapni par komunisma celšanu. Tā nu būtu viena lieliska kompānija, un tīri jābrīnās, vai JL tiešām nebaidās no reakcijas, kādu čupošanās ar visiem šiem radījumiem varētu radīt tās atbalstītājos.

Vēl ir arī jautājums par to, vai gadījumā TP šo lietu neuzskata par manevru, kurš liks Valsts prezidentam atteikties no Saeimas atlaišanas. Laikā, kad nav valdības, Saeimu atlaist diez vai varētu, jo tad būtu neskaidrs, kas paliek pie teikšanas valsts izpildvarā. Satversmē par to nav nekas pateikts -- Saeima paliktu uz vietas līdz nākamās sanākšanai, bet vai tāda Saeima būtu spējīga izveidot rīcībspējīgu valdību, zinot, ka tuvojas ārkārtas vēlēšanas? Diez vai. Gaidīsim tālākos notikumus.

Jauku visiem atlikušo dienu!

3 komentāri:

Anonīms teica...
Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.
Anonīms teica...

Nonemu ieprieksejo komentaru, tiri prieka pec ...
Saskumdina mani kas cits, ka JL domaa jaieties ar TP vienaa valdibaa, ja vinji to tiesam dariis, tas mazinas jebkadu manu velmi par viniem balsot,

zel, ka taa ...

Gnudiff teica...

Nu ko Streipa kungs, cerams, ka šie nesenie jūsu ieraksti paliks vēsturei.

Principā es absolūti neatbalstu tikko bijušo valdību.

Bet šai gadījumā ir noticis pats sliktākais, kas varēja būt.

Valdība ir gāzta laikā, kad nav alternatīvas.

SVF ir devis solījumu iedot naudu, tad ja mēs 2 mēnešu laikā veiksim virkni pasākumu.

Dodu jums 3 iespējas uzminēt, vai SVF dos vai nedos naudu tagad, kad pat nav kam parakstīt aizdevuma noteikumus, nedz arī kam izsekot tam, lai šie SVF nosacījumi tiktu ieviesti.

Domāju vēsturē jūsu komentāri ieies varbūt nepavisam ne tādā gaismā, kā jūs tos rakstījāt un uz tiem norādīs, kā uz vieniem no nepārdomātajiem un histēriskajiem uzsaukumiem laikā, kad Latvija nonāca līdz bankrotam.

 

free counter