ceturtdiena, 2010. gada 4. februāris

"Tautas" partija + Kremļa un Šlesakova intereses -- cik jauki!

Labrīt, lasītāji!

Ar katru dienu kļūst grūtāk saprast, kāpēc premjerministrs Valdis Dombrovskis "Tautas" partiju nelūdz aiziet, piedevām aicinot neļaut durvīm uzsist pa pakaļu tad, kad tā iet prom. Šorīt partija kārtējo reizi uzmeta visu valdību, solidarizējoties ar Alfrēda Rubika pārstāvēto Saskaņas centru, Tatjanas Ždanokas pārstāvēto PCTVL un Aināra Šlesera biznesa projektu LPP/LC. Protams, "Tautas" partijas runassieva Muižniece jau pirms kāda brītiņa atklātā tekstā paziņoja, ka partija jūtas pavisam brīva un ne ar ko nesaistīta, jo tā balsoja (arī toreiz solidarizējoties ar Kremļa mīlulēm) pret valsts tiesībām turpināt sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem. Valstiskums? Valsts intereses? Nelieciet smieties, "Tautas" partijai jau ļoti, ļoti sen nekas tamlīdzīgs nav pat mirkli interesējis, ka tik "savējiem" viss ir trekni un labi.

Jautājums, kurā "Tautas" partija solidarizējās ar Krievijas interešu bīdītājiem Latvijā, savukārt, bija pakalpojums Šleseram un viņa astoņkājim. Proti, TP un opozīcijas partijas nobalsoja par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu viesnīcām, vai vismaz par šī jautājuma nosūtīšanu Saeimas komisijām. Kā zināms, Šlesakova tandems Rīgā izdod miljonus Šlesera mīlulīša airBertolta vadītajai tūrisma veicināšanas kampaņai, un viesnīcas šajā procesā, protams, ir būtiskas. Tiesa, kad janvārī Šlesflikova tandēms bazūnēja pa visu valsti, ka tūrisma programma ir bijusi izcili veiksmīga, jo visas viesnīcas esot bijušas pārpildītas, daudzas viesnīcas teica, ka nebija gan, un daudzi televīzijā intervēti tūristi teica, ka ceļu uz Latviju viņi ir atraduši paši un bez jebkādas palīdzīgas no Šlesflikova kampaņas. Lai nu tas būtu kā būtu, tūristi valstij ir svarīgi, bet nudien jājautā, vai viesnīcas ir pats svarīgākais, uz kuru raudzīties jautājumā par nodokļu samazināšanu. Tiesa, "Tautas" partija cer nodokli samazināt arī medikamentiem, kas jau būtu krietni aktuālāks jautājums Latvijas iedzīvotājiem nekā tas, cik maksā numuriņš viesnīcā. No otras puses, ir arī tiesa, ka tā kārtējo reizi "Tautas" partija visai pasaulei apliecinās, ka Latvijai un tās valdošajai "elitei" uzticēties nevar ne mirkli, jo parakstīti dokumenti tai nenozīmē pilnīgi un absolūti neko. Lieki teikt, ka nopietnā un civilizētā valstī politikāņi tā neizturas. Bet līdz nopietnībai un civilizācijai, nemaz nerunājot par tiesiskumu, mūsu "gudrajām galvām" vēl ir ļoti, ļoti tāls ceļs ejams.

Nupat jau "Tautas" partija iet uz visu banku. Tās no pagātnes izraktais līderis žurnālistiem diktē noteikumus par to, kuros gadījumos viņš no savām eksaltētajām augstienēm būs gatavs nolidināties pie mirstīgajiem un ar viņiem runāt. Partijas pārstāvji Saeimā joprojām cenšas atteikties no pērn pieņemtā "lokomotīvju" principa un marinēdama marinē likumprojektus par lielāka tiesiskuma nodrošināšanu politiskajā procesā. Kā minēju, Muižniece vairs nesaskata absolūti nekādu atbildību par valsti un tās nākotni, partija balsos kā vien tai ienāk prātā. Ja tas nozīmē paklanīties Kremļa interešu virzienā, arī tas šai "latviskajai" partijai nekas. Galu galā, iepriekšējais partijas vadītājs aizbrauca uz Maskavu, kur viņam Krievijas cars noglaudīja galviņu, lai arī viņš tur skaitījās kā "privātpersona." Skumji.

Jauku visiem dienu. Izņemot ... nu, paši saprotat.

2 komentāri:

Miks teica...

Sakarā ar Kremli un promaskaviskiem spēkiem: bija somiem tāds izcils valstsvīrs Urho Kekonens. Šis džentlmenis 1940.gadā bija vienīgais, kas balsoja pret Maskavas miera līgumu, kurš atdeva PSRS ievērojamas Somijas teritorijas. Savukārt, pēc Otrā pasaules kara, būdams valsts prezidenta amatā, uz bezgalīgiem pārmetumiem par it kā draudzību ar Maskavu vienmēr atbildēja: „Kungi, paskatieties uz karti!” Somija šodien plaukst, būdams gan ES, gan saglabājot ciešas attiecības ar Krieviju. Viens no pirmajiem Rasmusena NATO ģenerālsekretāra amatā bija, ka Krievija netiek uzskatīta par potenciālo ienaidnieku...Zviedri un dāņi ne vārda neiebilda pret Nord Stream... Ilvess paziņoja, ka brauks 9.maijā uz Maskavu...Vai nebūtu laiks mums mācīties no kaimiņiem?
Par TP līderi, kurš diktē žurnālistiem: viss ir vienkārši – ja žurnālisti to pieņem un spēlē pēc viņiem uzspiestiem noteikumiem, tad es neredzu, ko pārmest šim līderim.

Miks teica...

Domāju, ka papildus vakardienas tēmai, šis raksts var šķist interesants. http://www.worldpoliticsreview.com/article.aspx?id=5072

 

free counter