pirmdiena, 2008. gada 30. jūnijs

Par Saeimas balsojumu KNAB lietā -- pārdomas pirmdienā

Labrīt, lasītāji!

Pāris pārdomas šajā pirmdienas rītā. Padzenot Alekseju Loskutovu, Saeimas valdošā "elite" ir skaidrāk par skaidru parādījusi, kur atrodas tās prioritātes. Un nu ir divas lietas, kuras tuvākajā laikā būs jāaprauga pat ļoti intensīvi.

Punkts pirmais, kā teiktu mūsu brašais premjerministrs, kuram pat ārsta norādījumi nevar liegt darīt savu darbu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam būs vajadzīgs jauns vadītājs. Kur viņu meklēs? Kāds būs konkurss? Vai atkal būs nepieciešams tikties ar politikāņu sponsoriem kaut kādos džipos vai varbūt kādā zoodārza krātiņā? Stiprina tas, ka ne jau Loskutovs vien ir bijis knābis, birojs tomēr šajos gados ir kļuvis pietiekami profesionāls. Raudzīsimies rūpīgi, vai vasaras karstumā politkāņi gadījumā nemēģinās atbrīvoties vēl no kāda knābja darbinieka, piemēram, no Jutas Strīķes. Tas jau būtu konkrēts uzbrukums pretkorupcijas cīņai kā tādai. Citādi būs jāgaida, ka viens otrs "elites" pārstāvis ļoti amatam vēlēsies atrast lielāko kretinu. Galvenā tomēr ir KNAB spēja turpināt darbu. Lai veicas.

Punkts otrais. Ja nu reiz valdošā banda ir nolēmusi, ka direktoram nezinot nozagti līdzekļi ir iemesls no direktora atbrīvoties, es ļoti ceru, ka šī mēraukla tiks attiecināta vienmērīgi un vienmēr. Ar atpakaļejošu datumu droši vien neizdosies to attiecināt uz Pilsonības dienesta šefu, kura padotie tirgojoties ar valsts pasēm Latvijas drošibu apdraudēja pietiekami konkrēti. Bet nākamajā reizē, kad nāks gaismā naudas izšķērdēšana kādā no valdības ministrijām -- un ticiet, lasītāji, ilgi nebūs jāgaida -- no lielajām bazūnēm Saeimā es ļoti sagaidīšu komisiju veidošanu, rezultāta paziņošanu jau iepriekš un tad nepārprotamu attiecīgās personas padzīšanu. Arī tad, ja tas būs kāds "savējais". Veltas cerības, protams, bet tomēr.

Un vispār arī punkts trešais. Kalvītis vakar no Saeimas tribīnes bļaustījās, ka knābis mēģinot viņa partiju "padarīt par noziedzniekiem - korumpētiem cilvēkiem, par potenciāliem noziedzniekiem." Liels gan laikam bija sašutums cilvēciņam, pēc tam, kad Saeimā pietiekami gļēvā veidā iespruka pa sētas pusi, lai nebūtu jāsaskaras ar "kvaukšķiem." Bet jācer tomēr, ka pat Kalvītis saprot -- ja valdošajā kliķē nebūtu tik daudz cilvēku, kuri šķietami ar nolūku paši rada iespaidu, ka viņi ir "korumpēti cilvēki" un "potenciāli noziedznieki", tad knābim darba šajā jomā nebūtu. Pārtērēties priekšvēlēšanu laikā -- tas ir "potenciāli noziedzīgi". Pieņemt naudu no nelikumīgiem ziedotājiem -- tas ir gan "potenciāli noziedzīgi", gan arī "potenciāli korumpēti". Balsot par naudas atmazgāšanas noteikumiem, kuri legalizē naudas atmazgāšanu -- tas pavisam, pavisam noteikti ir "potenciāli korumpēti", turklāt tas rada jautājumu, kurus "potenciālos noziedzniekus" "potenciālie korumpanti" tādā veidā mēģina pasargāt. Lūk, kā!

Jauku visiem dienu!

15 comments:

Onjons teica...

Varētu mēģināt arī ar atpakaļejošu datumu..

kogi teica...

Paldies, ka pārdomas turpinās un aicinu tos kas prot parūpēties, lai tās var viegli atrast arī ar googli.

kaaposc teica...

nja.. man nesapratne par aiziešanu no Dienas. bet nu lai veicas!

par formu - courier fonts nav tas labākais lasīšanai... vai ir iespēja to nomainīt?

par saturu - ielikšu bookmarkos šito adresīti :)

smilla teica...

Paldies paldies par interesntajaam paardomaam un tik tieshaam tur vai sheit lasiit nav iipashas atshkjiriibas. Lai veicaas!
Tikai gribeejaas pievienoties kaaposc teiktajam, ka courier fonts nav iisti labs variants, vai varbuut probleema ir fona un burtu kraasai...

Kārlis Streips teica...

Sveiki vispakārt, un paldies par laipnajiem vārdiem. Esmu pilnīgs blogošanas iesācējs un šo to vēl apgūstu, tajā skaitā burtu lielumu un visu pārējo. Vai tagad ir mazliet labāk?

Kārlis Streips

Onjons teica...

nepamanīju atšķirību kā bija no rīta.. :)

Evita teica...

Kārli, lūdzu, nomainiet to melno fonu, ļoti grūti šādā formātā lasīt.
Tiešām gribētos zināt, kas tās par nesaskaņām ar Dienu, citādi baumām laba augsne. Lai veicas!

Māris teica...

Jā, Kārli, tas fons ir makten traucējošs. Bet turpini rakstīt - Tavas pārdomas ir mana obligātā lasāmviela.

Kārlis Streips teica...

Nu, lūk, te ir pavisam cits variants. Ceru, ka tagad visi var saprast ļoti labi. Starp citu, man ar Dienu nav nekādu filozofisku domstarpību, jautājums drīzāk ir par attieksmi pret blogotājiem (vai vismaz pret šo blogotāju). Komentu līmenis Dienā sāk nolaisties līdz Delfu līmenim un, manuprāt, Diena nepietiekami uz to reaģē.

Anda teica...

Sveiki jaunajā vietā un paldies Kārli, ka turpinat rakstīt.

Par courier fontu un tumšo fonu piekrītu.
Times New Roman lasās labāk un melni burti uz gaiša fona arī, bet tās ir tikai tehniskas nianses, kuras noteikti pieslīpēsiet :)

Anda teica...

Kārli, fons labs, bet burti par lielu.
Jums 14 fonts? Ielieciet par vienu mazāku, pameģiniet nomainīt pret Times New Roman.

riebeklis teica...

pievienojos onjonam!

p.s.
kārli, pases netika viltotas, bet gan tika nelikumīgi radītas jaunas identitātes! :)
precizējums izmantojams nākamajos blogos! :)

I.L. teica...

Fonts labs, lasās labi. Punktiem 1, 2, 3 pilnībā piekrītu. Lai veicas blogošanā, lasīšu tāpat kā iepriekš Dienā!

Onjons teica...

Tagad smuki un salasāmi :)

Aigars Bruvelis teica...

Apsveicu - tá turpinát!

MAn paam arí nelabi metas no Latvijas ípašnieku izdarībām - personīgi uzskatu kolalīciju par noziedznieku baru:)

 

free counter