piektdiena, 2010. gada 22. oktobris

Vēl viens sveiciens no aizejošās Saeimas

Labrīt, lasītāji!

Tas, ka aizejošs parlaments turpina darbu kamēr jaunais vēl nav paspējis sapulcēties, tas pasaulē nav nekāds retums. Manā dzimtajā Amerikā patlaban dažs labs Demokrātu partijas pārstāvis kaļ plānus par to, ko vēl paveikt starp 2. novembri, kad vēlēšanās visticamāk labāki rezultāti būs Republikāņu partijas pārstāvjiem, un nākamā gada janvāri, kad sāksies jaunā ASV Kongresa sesija. Ar vēlēšanām Amerikā šogad vispār ir interesanti. Republikāņu partijā ievērojamu ietekmi ir ieguvuši tā dēvētie "tējas tusiņa" (tea party) pārstāvji, kuri ne tikai dažos gadījumos ir stipri apdauzīti ļautiņi. Tā, piemēram, Delavēras štatā partijas kandidāte vietai ASV Senātā kādās nesenās debatēs ar savu Demokrātu partijas oponentu klaji apgalvoja, ka valsts konstitūcijā valsts atdalīšana no baznīcas nav paredzēta. Kundzei par lielu nelaimi, debates notika jurisprudences studentu auditorijā, kurā pēc šī apgalvojuma izcēlās lieli smiekli, jo valsts atdalīšana no baznīcas ASV konstitūcijā ir paredzēta pavisam konkrēti. Vēl nesen televīzijā gadījās redzēt citu "tējas tusiņu" pārstāvi, kura nesarkstot apgalvoja, ka ASV prezidenta Baraka Obamas tautsaimniecības stimula plāns esot izmaksājis vairāk nekā viss karš Irākā. Arī tās ir prātam neaptveramas muļķības. Bet ne par to šis stāsts -- par vēlēšanām Amerikā vairāk droši vien rakstīšu tad, kad tās būs tuvāk.

Toties varu turpināt rakstīt par 2. novembri, jo tā ir tā diena, kad mēs, paldies Dievam, beidzot varēsim tikt vaļā no bēdīgi, bēdīgi slavenās 9. Saeimas. Vakar pieņemtie grozījumi Krimināllikumā (kā parasts, pa fikso, trešajā lasījumā, bet īpašām diskusijām) vēlreiz un pietiekami konkrēti parādīja, cik ļoti mūsu valstī teikšana ir politekonomiskajai un politkorumpētajai oligarhu mafijai. "Gudrās galvas," vai, precīzāk sakot, "gudrās galvas" no Lemberga biznesa projekta, no Šlesera biznesa projekta, no Šķēles biznesa projekta un no Kargina un Krasovicka biznesa projekta visas nobalsoja par to, ka turpmāk ļaudis varēs atbrīvot no kriminālatbildības, ja viņu lieta netiks izskatīta "saprātīgā termiņā." Protams, ka tūlīt šajā kontekstā ir jādomā galvenokārt jau par Lembergu, kura lieta turpinās vēl un vēl un vēl, ne mazums, protams, tāpēc, ka pats apsūdzētais cenšas stiept gumiju pēc iespējas ilgāk un ilgāk. Turklāt vakar notikušais ir skatāms tandēmā ar visiem pārējiem "zaļo zemnieku" centieniem, glābt Ventspils pirmo personu. Nav vērts tos atkārtot. Visi tos zina.

Laikam tā "zaļajiem zemniekiem" ir liela nelaime, ka viņi jau atkal Saeimā ir ievēlēti tik lielā pulkā, jo tas nozīmē, ka ir jāprot prasties. Citādi droši vien mēs jau būtu piedzīvojuši mēģinājumu grozīt Satversmi, lai noteiktu, ka Latvijas Republikā nedrīkst izvirzīt kriminālapsūdzības pret nevienu cilvēku, kuram iniciāļi ir "A.L.," plus vēl, lai nodrošinātu atbalstu no citu oligarhu bīdītājiem politiskajiem spēkiem, arī pret tādiem, kuriem iniciāļi ir "A.Š." un "V.K." Šādi grozījumi būtu pilnīgi atbilstoši ierastajai pieejai, piemēram, toreiz, kad piepeši radās doma, ka Latvijā vajag amnestēt visus pēc kārtas, bet it īpaši tos, kuri bija Latvijas PSR Augstākajā padomē un balsoja par Latvijas suverenitāti. Arī toreiz nebija nepieciešams trīs reizes minēt, kurš Augstākās padomes deputāts bija šī jautājuma centrā. Katrā ziņā tas nebija Dainis Īvāns vai Emerita Buķele. Turklāt būtu arī blakus priekšrocības. Nekādas kriminālapsūdzības nevarētu izvirzīt pret populārās latviešu grupas Čikāgas Piecīši vadītāju Albertu Legzdiņu. Brīvs no rūpēm varētu būt izcilais ķirurgs Viktors Kalnbērzs. Nesaku, protams, ka dziedātājam un ķirurgam citādi varētu būt kriminālklapatas, bet tomēr.

Piekrītu tam, ko šodien par šo lietu portālā Ir.lv ir rakstījis kolēģis Ozoliņš. Arī nākamajos četros gados, kad būs laiks glābt kādu no politkorumpētās vides korifejiem, jēdzieni "koalīcija" un "opozīcija" būs stipri vien nosacīti. Galu galā neaizmirsīsim, ka tajā brīdī, kad divas "zaļās zemnieces" piepeši nāca ar priekšlikumu, kuru pats Valsts prezidents nosauca par valsts sagrābšanu, "zaļie zemnieki" bija koalīcijā nevis ar Šķēles un Šlesera biznesa projektiem, bet gan ar Jauno laiku. Lūk, kādi koalīcijas partneri. Un nav iemesla domāt, ka tas tā neturpināsies arī pēc 2. novembra. Dažiem par laimi. Latvijai, Temīdai un tiesiskumam -- ne tik.

Jauku visiem dienu!

4 komentāri:

Kārlis Streips teica...

Vilni, varu Jūs cienīt vai godāt vai arī necienīt un negodāt. Ja Jūs joprojām vēlaties būt pārliecināts, ka es kaut kādā veidā esmu slims un "nepareizs," tad nekāda cienīšana un/vai godāšana nesanāks. Pasaules veselības organizācija tomēr pārstāv pasaules veselības sektoru. Uz Ararata varbūt atrada kādu koka gabalu, kuru varbūt kāds uzskata par Noasa iespējamam šķirstam līdzīgu, bet zinātnē nav absolūti nekādu pierādījumu, ka kādreiz visu pasauli ir nosedzis ūdens -- nu nav, un viss, un tā kaut ko tomēr ģeologi varētu pierādīt, ja tas tā būtu. Vēl jo vairāk, nekas tamlīdzīgs nav noticis iepriekšējos 7000 gados. Esmu lasījis kristiešu fundamentālistu, kurš saka, ka tāpēc, ka ģeologi nevar būt pārliecināti, vai zeme ir 12 vai 14 miljardus gadu veca, tad ir skaidrs, ka viņi neko nezina. Mana atbilde uz to ir tāda, ka, ja nav skaidrs vai 12 vai 14 miljardi, tad no tā absolūti nekādā gadījumā neizriet, ka tikpat iespējams ir variants, ka zeme ir 7000 gadus veca. Jo ir tomēr veidi, kā pierādīt uz zemes atrodamo priekšmetu vecumu, un tas tomēr neaprobežojas ar 7000 vai 70000 vai 700000 gadiem. Neaprobežojas un viss.

Tālāk, par to anatomiju un fizioloģiju. Pārliecība, ka "pareizais" variants ir tikai penis un vagīna tomēr ir cilvēka veidota un neba jau uz anatomijas un fizioloģijas pamatiem. Agrīnās kristiešu baznīcas izmisīgā vajadzība bija mazu, jaunu kristiešu radīšana, jo agrīnā kristiešu baznīca bija smagi apkarota instance. Gluži loģiski, ka kristieši nepriecājās par jebkuru gadījumu, kad sperma nonāca citur, kā makstī. Savukārt, ja Vecajā derībā ir teikts, ka vīrietim nesagulēt ar vīrieti, tas nozīmē, ka Vecās derības rakstīšanas laikā vīrieši reizēm sagulēja ar vīriešiem. Ar to es gribu teikt tikai vienu, proti -- geji ir bijuši vienmēr. Geji ir bijuši tajās sabiedrībās (senā Roma un Grieķija, 20. gs. pirmo dekāžu Berlīne, mūsdienu Rietumeiropa), kurās pret viņiem nav nekādu pretenziju, gan arī tajās sabiedrībās, kurās viņi ir dedzināti pie sārta, kārti krustā vai ieslodzīti psihiatriskajās slimnīcās. Vai Jūs tiešām domājat, ka, piemēram, Padomju savienībā, kurā notika pēdējais no variantiem, vai Hitlera Vācijā, kurā geji vīrieši bija otra lielākā grupa nāves nometnēs aiz ebrejiem, kāds būtu voluntāri "izvēlējies" būt par geju? Vai Jums liekas, ja Jūs tā labi pacenstos, Jūs pats varētu par tādu kļūt? Vai arī Jūs esat pārliecināts, ka esat dzimis heteroseksuāls? Ja tā, tad kāpēc par mani Jūs domājat citādi? Savukārt, piesaukt nekrofiliju un visu pārējo ir pēdējais izmisīgais homofobu centiens atrast "argumentu" par to, kāpēc gejiem nevajadzētu piešķirt cilvēka tiesības. Nekrofīlija, zoofīlija, pedofīlija (par kuru, starp citu, ir vērts atcerēties, ka ļoti liels vairums pedofīlijas gadījumu ir starp pieaugušu vīrieti un mazgadīgu meiteni, vien par to tādi lielie "morāles" aizstāvji, kā Šmits un Pujāts nemēdz runāt) ir noziegumi un ar pietiekami solīdu pamatu. Tas nu nebūs arguments. Tā vietā konstatēsim, ka sabiedrība lielākoties ir sapratusi, ka nav pieņemami, diskriminēt pret sievietēm, kurām vēl pirms 100 gadiem daudzviet pasaulē pat vēlēšanu tiesību nebija. Darīts. Sabiedrība lielākoties ir sapratusi, ka nav pieņemami, diskriminēt cilvēkus uz ādas krāsas pamata, lai gan tas bija tikai pirms 50 gadiem, kad daudzviet Amerikā tumšādaini cilvēki dzīvoja visbriesmīgākās diskriminācijas pakļautībā. Darīts. Sabiedrība lielākoties ir sapratusi, ka nav pieņemami, diskriminēt cilvēkus par to, ka viņi ir ebreji, jo tikai pirms 70 gadiem mēs redzējām tās šausmas, kuras no šādas diskriminācijas var izvērsties. Ir palikuši geji. Esmu jau sen pārliecināts, ka homofobija ir pēdējā "atļautā" diskriminācijas forma. Un tālab Saeimas deputāts (!!!!) var atļauties publiski gejus nosaukt par "sūdu kulstītājiem." Kamēr tas tā būs, es nepieņemšu nekādus argumentus par šo lietu.

Kārlis Streips teica...

O, un vēl -- jā, būtu ļoti lietderīgi visus esošos Saeimas deputātus ieskaitīt simtlatnieku programmā un neļaut viņiem darīt neko citu.

Kārlis Streips teica...

Runa nav par ideoloģiju, Vilni, runa ir par cilvēka tiesībām. Ar to arī uzskatu šo sarunu par izsmeltu.

Anonīms teica...

off-topick:
Kārli - vai esat youtube redzējis šo?
http://www.youtube.com/watch?v=zjgC0yNC08I&feature=related

 

free counter