ceturtdiena, 2009. gada 22. janvāris

Par cienījama profesora tālāku degradāciju -- NRTVP jaunākie notikumi

Labrīt, lasītāji!

Lai arī viņš pats apgalvo, ka tā tas neesot, šodien laikrakstā Diena rakstītais liecina, ka Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs, profesors Ābrams Kleckins, tomēr ir pieķerts melos. Runa ir par parādos ieslīgušo Latvijas radio un faktu, ka nupat kā par savu demisiju ir paziņojis radio ģenerāldirektors. Tā vai citādi, par iespēju kļūt par nākamo LR ģenerāldirektoru ir uzrunāts arī kādreizējais Saeimas deputāts, kā arī pirms tam, tad un pēc tam pazīstamais darbonis televīzijas lietās Edvīns Inkēns. Ā. Kleckins apgalvojis, ka viņš neesot Inkēnu uzrunājis pirmais. E. Inkēns, savukārt, atzīst, ka tieši Ā. Kleckins bijis tas, kurš ar viņu sazinājies. Turklāt, tā raksta kolēģe Vita Dreijere, E. Inkēns lēmumu par to, vai piedāvāt savu kandidatūru, "pieņēmis, metot monētu, ko pat aizņēmis no Ā. Kleckina." Par to NRTVP šefs teicis šādus vārdus: "Ja jūs gribat, uzskatāt, ka meloju, es tā neuzskatu." Bez komentāriem par šo "uzskatu," bet tāpat, kā pērn notikušajā "horizontālā taimkoda" skandālā, cienījamais Latvijas universitātes profesors sevi degradē, jo kārtējo reizi te smird pēc politikas.

Nav ne jausmas, vai Edvīns Inkēns būtu labs vai slikts LR ģenerāldirektors, bet temps, kādā viņu šajā amatā centās iebīdīt Ā. Kleckins un vinā vietniece, Dace Buceniece (kura V. Dreijerei uz jautājumu ir atcirtusi: "Es nesaprotu -- kas te šobrīd par izmeklēšanu notiek?), ne par ko īpaši labu neliecina. Cik man zināms, pagrimušās partijas "Latvijas ceļš" dibinātājs E. Inkēns patlaban vairs ar aktīvu politiku nenodarbojas. Taču bija absolūti nepieņemams tas laiks, kurā viņš bija Saeimas deputāts un vienlaikus televīzijas raidījumu "Nedēļa" izmantoja, lai nopulgotu konkurentus ("pedofīlijas" skandāls, Šķēles "podu lieta"). Tā ir pagātne. Bet vai tā ir pagātne, kuru tagad vajag aizmirst? Nezinu vis.

Ceru, ka LR izdosies izkulties no nepatikšanām neatkarīgi no tā, kurš kļūs par tā vadītāju (pagaidām amata izpildītājs ir kādreizējais LR šefs Dzintris Kolāts). Latvijas radio tomēr Latvijā spēlē ļoti būtisku lomu, kaut vai atceramies pagājušās otrdienas grautiņus Vecrīgā, kuru laikā LR piedāvāja operatīvu informāciju un analīzi par notikušo. Radio strādā ļoti talantīgi kolēģi, piemēram, Aidis Tomsons, un būtu pagalam žēl, ja LR pazustu. Taču kārtējo reizi NRTVP vadība ir pierādījusi, ka tai nevar uzticēties, un kārtējo reizi jākonstatē, ka šis ir viens ļoti bezjēdzīgs veidojums. Ar frekvenču piešķiršanu var nodarboties attiecīgais Satiksmes ministrijas departaments. LR (un arī Latvijas televīzijas) saturā toties un tomēr nedrīkst iejaukties personas, kuras lai nu kā, bet ir politiķu piemeklētas un politiķu ieceltas, turklāt procesā, kurš Saeimā nepārprotami saistās ar spēku samērošanu.

Jauku visiem dienu!

2 komentāri:

Unknown teica...

Jūs satrauc/aizskar/ieinteresē, ka Kleckins ir iespējams samelojis?!
Un tikai?!!!
Man gan daudz, DAUDZ vairāk interesē, kā Latvija ir nonākusi situācijā, ka Kleckins ir iespējams samelojis par nesaprotami ko?

Ja pāri ielai pāriet cilvēks, tam pienāk klāt grupa ļaužu un jautā - "vai gāji pāri ielai?" un šis ar izbailēs saviebtu seju čukst "nē!", tad pirmo reizi to redzot, protams, šķiet - tas dīvainis ir galīgi sa.... un tu cilvēks sāc iedomāties, ka personāžs noteikti kaut ko pārkāpa.
Pēc brīža tā pati grupa tirda desas pircēju... atskan "neeeepirku!!!"... tad redzam to pie suņa saimnieka... "tas nav maaaans suns!!!!"
Sāk rasties aizdomas, ka nevis personāži ir sa... , bet tā grupa ir īpaša.
Kleckina gadījumā vispār cirks - terārija ilggadīgais galvenais inkubatora pārvaldnieks bailēs apslapinājās savu paša loloto "mūdzīšu" priekšā. Turklāt tas notika pilnīgi nevainīga situācijā - nu kāda gan tur starpība pateikt "jā, man gribējās un es piezvanīju".
Ne jau Kleckinu visvairāk konkrētā situācija šoreiz noraksturoja - kaut viņu arī, bet kļūst baisi iedomājoties atmosfēru un fonu, kas nosaka situācijas.

Vilors teica...

Ciniskāku paziņojumu, ko formulējis Kleckina kungs, mūsdienu žurnālistikas vēsturē ir samērā grūti atrast.
Izskatās, ka Kleckina kungs, sakot šādiem vārdiem: "Ja jūs gribat, uzskatāt, ka meloju, es tā neuzskatu.", manuprāt, pamatīgi liekuļo un blēdās.
Protams, man šķiet, ka Kleckina kungu apmierinātu tas apstāklis, ja tiktu ievērotas nevis sabiedrības intereses (starp citu, tieši sabiedrība par saviem nodokļiem uztur Tv un radio, kā arī Kleckina kungu), bet iespējamiem viņa paša mazies devējiem no mafijas, tas izliktos pats par sevi saprotams un komentārus neprasītu. Šai jautājumā Kleckina kungu es visnotaļ saprastu, bet diemžēl tas varētu īstenoties, proti, Latvijas radio un televīzija var nonākt pilnīgi mafijas rokās. Diemžēl, to ko politiķi nedrīkst darīt nekādā gadījumā, pie mums Latvijā to dara pilnīgi atklāti, nekaunīgi, ciniski. Un lai sabiedrībai nebūtu sava neatkarīga rupora, šī mafija dara visu, lai atstātu bez darba tos cilvēkus, tos žurnālistus, kas godprātīgi strādā sabiedrības interesēs. Man par Kleckina kungu ir kauns, neizsakāms kauns!

 

free counter