pirmdiena, 2010. gada 11. janvāris

Par optiku

Labrīt, lasītāji!

Šodien portālā CitaDiena ir gara intervija ar Lattelecom (LTC) padomes priekšsēdētāju Gati Kokinu, kurā cita starpā viņš lielās par LTC jauno optisko interneta pieslēgumu ar ātrumu līdz pat 500 m/b. Kā zināms, LTC šur tur to jau izvērš, bet tas notiek veidā, kas vismaz man šķiet mazliet mulsinošs.

Pirmkārt, LTC optisko internetu vispirms piedāvā Rīgas (un ne tikai) periferijā, konkrēti -- Zolitūdē, Imantā, Purvciemā. Uzreiz gribu teikt, ka man jau nav žēl. Tas ir jauki Zolitūdes, Imantas un Purvciema iedzīvotājiem, piedevām zinu arī to, ka LTC vispirms internetu ievieš tur, kur ir liels iedzīvotāju blīvums un tāpēc ir iespējams pieslēgt lielu skaitu klientu uzreiz.

Taču es nedzīvoju meža vidū, dzīvoju pašā Rīgas centrā, un šeit vēl nekas par optisko internetu nav zināms. Vai, pareizāk sakot, drusciņ ir zināms, bet arī šajā gadījumā pietiekami mulsinošā veidā. Vispirms jākonstatē, ka Rīgas centrā ir pietiekami liels dažādu valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī uzņēmumu blīvums, un jāpieļauj, ka arī šīm instancēm ļoti ātrs internets varētu būt pietiekami interesants un vajadzīgs. Otrkāt, LTC mājas lapā ir karte, kurā ļaudis var balsot par to, kurās mājās internets būtu pieslēdzams. Kartē ir norādītas tās mājas, kurās ir paredzēts to ierīkot. Konkrētajā gadījumā šādi plāni ir paredzēti mājai, kura manējai ir pa kreisi, mājai, kura manējai ir pa labi, mājai, kura manējai ir ielas otrā pusē -- bet manai ne. Iespējams, ka savā mājā esam bijuši tikai divi, kas LTC mājas lapā ir balsojuši par konkrēto māju. Vispār manā mājā tiesvedības dēļ daudzi dzīvokļi stāv tukši, savukārt pietiekami daudzos ir pensionāri, kuri dzīvokli noprivatizēja par sertifikātiem, bet turīgi nebūt nav un par internetu, iespējams nedomā nemaz, jo internets ir viena lieta, bet tā lietošanai nepieciešamā datortehnika -- pavisam cita un daudz dārgāka.

Taču, pirmkārt, esmu gatavs sarunai ar LTC par to, cik maksātu optisko internetu ierīkot konkrēti man un kaimiņam. Gaidu piedāvājumu, jo zvans uz LTC info līniju 177 nedeva neko citu, kā solījumu manu jautājumu kādam iesniegt. Paldies ļoti laipnajai Ivetai, kura to solīja, bet no solīšanas internets ātrāks nekļūst. Un, otrkārt, ja internetu ievilks visās kaimiņmājās, vai no tā neizrietēs, ka nepieciešamā infrastruktūra kaut kur tuvumā jau ir? Vispār, LTC sadales infrastruktūra taču neatrodas kaut kur Portugālē vai Austrālijā, šķiet, tepat Rīgas centrā vismaz daļa no tās ir. Neesmu specs, nezinu, kas konkrēti ir vajadzīgs, lai manā Avotu ielā parādītos optiskais internets. Bet gaidu. Nepacietīgi gaidu. Un ceru, ka tas nebūs daudzu gadu jautājums.

Jauku visiem dienu!

4 komentāri:

Aigars Mahinovs teica...

Twtterī paprasi - @lattelecom ir ļoti atsaucīgs.

Bet vispār centrā ir ļoti, ļoti švaki ar labi Internetu - daudz vecu māju ar īpasniekiem, kas negrib, lai kāds viņu mājās kaut ko jaunu pievelk. Un ar katru jāvienojas atsevišķi.

Andrejs teica...

domāju, ka galvenais iemesls tam, ka pāri ielai ir, bet pašam vēl nav, rakstā jau minēts - ja pusmāja ir tukša, savukārt otru pusi apdzīvo cilvēki, kam optika kā zaķim stopsignāls, tad saprotams, kāpēc optika šai mājai vismaz pirmajā pieslēgšanas vilnī iet secen. Taču, cik dzirdēts, situācijās, kad infrastruktūra jau tikpat kā blakus, arī individuālus gribētājus nav problēmu pieslēgt. Tiešām jāiesaka rakstīt Twitter @lattelecom, vislabāk jau uzreiz ar konkrētu adresi un telefonu.

Ieva teica...

Cik sapratu centrā uz optisko varam tik ātri necerēt, jo tad visas lielākās ielas jāuzrok...

evaldss teica...

Var mēģināt pieteikties arī šeit:
http://optika.lattelecom.lv/

 

free counter