trešdiena, 2010. gada 20. janvāris

Bērnudārzs Saeimā un valdībā -- nu, johaidī!

Labrīt, lasītāji!

Klaunāde un bērnudārzs, citādi pašreizējo Saeimu un valdību nudien vairs nevar aprakstīt. Jaunākais strīds starp divām partijām, kas uzvedas kā trīs gadus veci bērni, kas nevar sadalīt spainīti un lāpstiņu, ir starp Jauno laiku un "Tautas" partiju par to, kurai ir labāka ideja par Saeimas tiesībām pilnvarot valdību starptautisko aizdevumu jomā. JL ir paziņojis, ka TP iesniegtais likumprojekts bezmaz vai nodrošinās valsts pilnīgo iznīcību. TP uzstāj, ka tās likumprojekts ir pats labākais un cer, ka to vismaz atbalstīs kāds no opozīcijas. Vai esmu vienīgais, kuram liekas, ka tomēr labāk būtu abu partiju pārstāvjiem apsēsties pie viena galda un nonākt pie kopsaucēja? Neesmu, nē, bet patlaban acīmredzot galvenais abām partijām ir pozicionēties oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu kontekstā -- re, re, mēs gribējām, bet mums neļāva ļaunprātīgais bērns, kas pārņēma visu smilšukasti. Vainīgas ir abas partijas. Nu, cik nu var? Jā, es saprotu, ka TP manevrējas tā, lai tās garīgais tēvs no mākoņiem, iespējams, varētu pārņemt varu un ar savu "pēc manis kaut vai plūdi" pieeju dzīvei censties Latvijas sabiedrību pārliecināt, ka tieši viņš un tikai viņš var būt valsts glābējs. Saprotu arī to, ka Valdis Dombrovskis dara visu iespējamo, lai saglabātu valsts (NE valdības, bet valsts) stabilitāti laikā, ka Latvijai ir izmisīgi daudz svarīgāki jautājumi par ķīviņiem starp maziem bērniem politiskajā "elitē." Saprotu arī to, ka pašreizējās sabiedriskās aptaujas liecina, ka abām partijām varētu būt ne īpaši labas izredzes oktobra vēlēšanās, it īpaši tas ir sakāms par "Tautas" partiju. Bet johaidī -- vai šīs savstarpējās antipātijas un strīdi patiešām ir kaut kas tāds, no kā politikāņi vairs nespēj izvairīties?

Ja tā, tad Valsts prezidentam ir laiks šo Saeimu un valdību patriekt ar lielu mietu. Lai pēc tam kauliņi krīt, kur krizdami, bet marismātiskāku valdošo iekārtu diez vai mēs varētu sagaidīt.

Tas sakāms arī tāpēc, ka joprojām valdošā "elite" valsti uzskata par savu privātīpašumu. Raugi, "mākoņu pastnieks" Privātizācijas aģentūras valdē vairs nederēja -- pārāk politizēts. Kas izraudzīts viņa vietā? Šķēles znota tēvs! Johaidī! Raugi, Saeimas Juridiskās komitejas priekšsēdētāja Muižniece ir paziņojusi, ka nebūs nekādas steigas jautājumā par to, vai pagājušā gada 13. janvāra huligāniem tik tiešām būtu piespriežams nopietnāks sods nekā slepkavām, jo visa sodu politika esot jāskatās kompleksi un nevarot izdalīt vienu konkrētu noziedzīgo nodarījumu. Johaidī, kāpēc ne? It īpasi ņemot vērā to, ka valdība vakar Finanšu ministrijai uzdeva steidzamā kārtā labot likumu par valsts mantas izšķērdēšanu, lai Rīgas brīvosta varētu finansēt Latvijas piedalīšanos Šanhajas pasaules "Ekspo" izstādē šī gada pavasarī. Lūk, tas nu gan nav jautājums, kas ir jāskatās kompleksi. Par valsts mantas izšķērdēšanu nav jāraizējas tikpat ļoti, kā par sodu politiku. Saku vēlreiz -- johaidī!

Nogurstu no šī idiotisma. Tiesa, šur tur parādās arī pa gaismas stariņam. Saeimas Mandātu komisija (kuru, starp citu un ja kas, vada deputāts no "Saskaņas" centra) ir atļāvusi pie administratīvas atbildības saukt tās divas aunpieres mūsu valsts parlamentā, kuras tā arī nesaprot un nesaprot, ka interešu konflikta novēršana nozīmē, ka savu miesīgo sievu tomēr NEDRĪKST ņemt darbā par savu palīgu. Runa ir par Kalniņu no TB un Škesteri no ZZS. Aunpieres, un ceru, ka abus divus sodīs pamatīgi. Taču kopumā šī ampelēšanās valsts augstākajos ešelonos tomēr gandrīz vai rada izmisumu. Pēdējo reizi saku -- johaidī!

Jauku visiem dienu. Izņemot valdību un Saeimu. Tās var iet ieskrieties.

3 komentāri:

Vilors teica...

Bērnudārzs zināmā mērā ir pateicoties tam, ka pietiek ar 51 deputātu balsīm. Pēc balsojumiem redzams, ka Koalīciju regulāri atbalsta 53 deputāti. Bet tagad padomājiet, ka Latvijā 1991. gadā valsts īpašums bija novērtēts par 93 miļjardiem dolāru. Privatizācijas aģentūra no privatizācijas ieguva apmēram 250 miļjonus. Nu kas valsts nozadzējiem neskaitāmu miļjardu apmērā neuzpirkt 53 deputātus? Cita lieta, ja mums Saeimā būtu jāievēl 300 deputātus. Pētījumi rāda, ka tādā gadījumā uzpirkt deputātus vairāk tā neatmaksājas.

Krist2ps teica...

Atzīšos, tev, Kārli, ka īsti par politiku lasīt, rakstīt un klausīties patiešām riebj, bet vadoties pēc šī raksta virsraksta, gribētos pajautāt - vai mūsu politiķi prātiņos nedaudz nav atpalikuši par kādiem ~20 gadiem atpakaļ, kad tikko PSRS sabruka? Tad vēl saprastu - visi kaut ko bāza pa savām kabatām, bet kas notiek tagad? Nav tieši tas pats? :) Ehhh, *pī*, dēļ tā jau riebjas visa tā padarīšana. Un, jā - balsot par viņiem neiešu tik ilgi, kamēr kāds patiešām no "augšas" nesapratīs, kad patiešām te lejā ir cilvēki, nevis melni un nekam nederīgi nēģeri. Paldies. Esmu runājis.

Andrejs teica...

Cien. Kārli- kā Jūs iztēlojaties diskusijas, kurās TP un JL būtu apsēdušās pie sarunu galda? Kāds varētu būt kopsaucējs, par kuru Jūs runājat?
Tikai viens no diviem- vai nu visu valstī regulē Šķēle (Šķēles interesēs), vai arī kāds cits, kuram Šķēles intereses būs otršķirīgas- un pat nav nozīmes apspriest to- vai pirmajā vietā būs Latvijas jeb tikai kaut kādu citu biznesa grupu intereses.
Bet prezidenta iespējas patriekt kādu ar lielu mietu Jūs pārspīlējat. Cik saprotu- viņš var tikai IEROSINĀT šādu procesu. Bet pašreiz to pat nav vērts darīt, jo visas procedūras tāpat jau aizsniegsies līdz nākošajām vēlēšanām.

 

free counter