ceturtdiena, 2009. gada 5. februāris

Par laikraksta Diena degradāciju

Labdien, lasītāji!

Piedodiet, ka šodien divas reizes, bet nupat esmu uzzinājis kaut ko, kas liek rakstīt vēlreiz. Runa ir par laikrakstu Diena. Joprojām tas ir mans laikraksts, joprojām tas ir galvenais laikraksts, kuru no rīta lasu, bet avīzes degradācija laikā kopš no turienes aizgāja Sarmīte Ēlerte ir bijusi visai kliedzoša, tajā skaitā ar manis sen aprakstīto anonīmu komentētāju anonīmo komentāru celšanu "informācijas" godā. Bet jaunākais piemērs par to ir redakcijas atteikšanās no korespondenta Krievijā Pāvela Širova. Pāvels par notikumiem mūsu tomēr būtiski svarīgajā kaimiņvalstī ir rakstījis ļoti sen, ļoti kompetenti un ļoti interesanti, un nu Dienas lasītāji acīmredzot par Krieviju būs spiesti lasīt atgremotas ziņas no ziņu aģentūrām. Saprotu jau -- laiki grūti, laiki smagi, bet tomēr, tomēr. Arī Latvijas televīzijas "Panorāma" ir atteikusies no reportieriem Briselē un Krievijā. Protams, televīzijas korespondents ir dārgāks prieks, jo tam nāk klāt visa televīzijas tehnika. Nezinu, cik Diena maksāja Pāvelam, bet gandrīz vai liekas, ka ir jāizveido 900-sērijas numurs, lai viņu glābtu tāpat kā "Neprāta cenu" un Latvijas radio, jo, lai nu kā, bet viņš Krieviju varēja aplūkot konkrēti no Latvijas lasītāju interešu viedokļa, savukārt Reuters vai AP cilvēki tā, protams nedara.

Dienā vispār ar ārzemju ziņām ir savdabīgi. Pirms kāda laiciņa uz Lielbritānijas pilsētu Londonu pārcēlās mana laba draudzene Rita Ruduša, kura tagad Dienā parādās zem jēdziena "Rita Ruduša Londonā." Šodien Rita Ruduša Londonā raksta par Amerikas Savienoto Valstu valdības lēmumu par algu griestiem. Savukārt par sniegu, kurš nedēļas sākumā paralizēja visu Londonu un cita starpā nozīmēja, ka Ritas Rudušas Londonā sešus gadus vecais dēls negāja skolā un tāpēc bija izklaidējams mājās, raksta Uldis Ķezbers ... Rīgā. Ja kas, tad Uldis Ķezbers Rīgā raksta arī par Krievijas attiecībām ar Kirgizstānu. Jādomā, ka citādi to būtu darījis Pāvels Širovs, kuram, lieki teikt, Krievijā ir daudz, daudz, daudz, daudz labāki avoti, nekā kādam, kurš sēž Mūkusalas ielā, vienalga, cik tas būtu labs vai slikts reportieris. Protams, nedz algas Amerikā, nedz sniegs Londonā Latvijas lasītājiem nav būtisks, ja nu vienīgi tiem, kuri šajās dienās ir paredzējuši doties uz Angliju. Bet dīvaini tas liekas vienalga. Un katrā gadījumā atteikšanās no korespondenta Maskavā ir vairāk nekā dīvaina, tā jau velk uz traģēdiju. Provinciālisms tomēr nav kaut kas tāds, ko es no sava laikraksta gribu sagaidīt.

Vēlreiz jauku visiem dienu.

3 komentāri:

anglosaxis teica...

Nezin, vai naudas trūkums ir tas pats kas degradācija. "Diena" nav mans mīļākais laikraksts, saskatu tajā daudz tendenciozitātes, vienpusēja viedokļa paušanu, tomēr šoreiz viņus saprotu. Ja notikusi degradācija, tad jau krietni sen, arī Ēlertes laikā. Lai gan nē. Latvijas preses izdevumiem ir tendence nostāties "kāda" pusē. Un, ja ir "Atkarīgā" rīta avīze, tad ir arī "Atkarīgā" Diena. Kaut nedaudz neitrāla mēģina noturēties "Latvijas avīze".

Evita teica...

Jā, ar ārzemju ziņām tiešām kļūst arvien dīvaināk. Rita Ruduša raksta ne vien par ASV, bet arī nedēļām apprakstīja Krievijas - Ukrainas gāzes konfliktu, kuram ar UK sakara nebija gandrīz nekāda. Tajā pašā laikā par Londonā notiekošo raksta no redakcijas, pārkopējot reuters ziņas. Vai diena domā, ka lasītāji ir stulbi?

Unknown teica...

Kad laiki prasa būt taupīgiem, tad nu gan nav prioritate tērēties atsevišķu/dažu indivīdu specifikas apkalpošanai.
Kādreiz latvieši šausminājās - un pareizi darīja - par to, ka sabrauc visādi, ievācas kaimiņos uz dzīvošanu un 15 gadu laikā nevar valodu iemācīties - tizleņi kaut kādi... bet ne par to ir stāsts.
70% Latvijas iedzīvotajiem bez maksas ir pieejami vienlaicīgi vairāki krievvalodīgi TV kanāli - turklāt plašā viedokļu spektrā. 99% Latvijas iedzīvotāju, kuriem vispār varētu interesēt kaut kas ārpus sava ķēķa, nav problēmas iegūt informāciju no pirmavotiem. Piemēram tāds RTVI vairākas reizes ik vakaru pārraida gan analītiskās programmas, gan kopsadarbības raidījumus ar radio "Eho Moskvi", kur uzaicina tiešraidēs līdz pat visradikālākajiem opozicionāriem (Novodvorska, Njemcovs, Hakamada, Kasparovs utt). Un ja to atrašanās Maskavā nav iespējama, tad citos šī kanāla raidījumos ir tiešraides no Ņujorkas, Bostonas, Telavivas vai citām studijām. Šājās studijās tiek uzaicināti arī redzamākie starptautiskie speciālisti Krievijas jautājumos, nemaz nerunājot par starptautiskās preses apskatiem, kas tiek sniegti
Latvijas medijos Krievijas procesu atspoguļojums ir līmenī no karikatūras un zemāk. Par šādu "mantu" nav vērts maksāt!

 

free counter