trešdiena, 2009. gada 11. februāris

598 dienas

Labrīt, lasītāji!

Pēc pieci simti deviņdesmit astoņām dienām būs 2010. gada 2. oktobris. Tā, savukārt, ir tā diena, kad paredzētas nākamās, tātad -- 10. Saeimas vēlēšanas. Protams, ja starplaikā nenotiks nekas tāds, kas vēlēšanas pabīdīs mazliet uz priekšu.

Šo ciparu šorīt saskaitīju tāpēc, ka arvien vairāk rādās, ka valdošā "elite" nav īpaši noskaņojusies ne uz ātru aiziešanu, ne arī uz sava darba "stila" labošanu. Ne pat tā īsti nepajautājis, valsts vadošais tehnokrāts ir nolēmis, ka neviena opozīcijas partija nevēlas kāpt viņa smilšu kastītē, tāpēc koalīcijai būs vien jāstrādā tālāk. Valdošo bandu veidojošās partijas viņdien sanāca kopā un koleģiāli nolēma, ka ministriju skaits ir jāsamazina līdz 10, 12, 13 vai varbūt 14, grūti spriest, pēc kāda laiciņa runāsim tālāk, bet jau tagad visai skaidrs ir tas, ka lielākais klupšanas akmens saistās ar to, vai katrai partijai sanāks pietiekami daudz "savu" ministriju, it kā ministrija būtu politbiznesa īpašums un nevis konkrētām funkcijām paredzēta iestāde. Šo "stilu," starp citu, ir pārņēmusi arī Rīgas dome, arī tur ar restrukturēšanu un pārkārtojumiem iet klupšus, krišus, jo pirmais jautājums ir par to, kura partija "kontrolē" katru iestādi, nevis par to, ko iestāde dara. Politikāņu izdarības, te nav nekā jauna.

Un tad vēl ir jautājums par KNAB direktoru. Nacionālās drošības padomes loceklis Godmanis starojošām actiņām pateica, ka jā, viņš direktora amatā var iedomāties sevis un pārējo NDP locekļu slepeni izvēlēto kandidātu Normundu Vilnīti. Tagad par to būs jālemj premjerministram Godmanim, kurš ir pieļāvis, ka balsojumā par N. Vilnīti viņš varētu parādīt visas iespējamās pigas Valsts prezidentam un viņa labsirdīgi naivajam "Adventes" dokumentam, kurā it kā ir paģērēts kandidāts, par kuru balsos divas trešdaļas Saeimas deputātu. Tā kā direktora izvēles process bijis visnotaļ balti godmaniskiem diegiem šūts, grūti iedomāties, ka par tā rezultātu īpaši priecājas opozīcijā, un varbūt pat ne visur valdošajā bandā. Taču premjeram Godmanim tas ir pie vienas vietas -- ja vajadzēs, N. Vilnīti amatā ieliks ar koalīcijas balsīm vien. Tiesa, kādreiz tas pats Godmanis ir stāstījis, ka sabiedrībai par KNAB direktora kandidātu ir jāzina viss kas pēc kārtas, viņam jāizcieš "krustugunis." Nu, redzēsim. Godmanis uzskata, ka N. Vilnītim ir operatīva pieredze, informācija par biznesu, "absolūta neangažētība." Tas par cilvēku, kurš kādreiz skaitījās sociķis, konkrēti -- Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pārstāvis, kurai kādreiz bija "sadarbības līgums" ar Ventspils trubniekiem. Tā ietvaros partija no trubniekiem par sniegtajiem pakalpojumiem saņēma 70 tūkstošus latu. Jautāts, vai tas neož pēc korupcijas, N. Vilnītis laikrakstam Diena ir pateicis šādus vārdus: "Jāsēž pie tā formulējuma, stipri jāapskatās, kas tur ir. Bet es saprotu, ka šajā gadījumā, ja mēs ņemam tieši šī noziedzīga nodarījuma sastāvu, jāskatās, kuru pantu mēs domājam, vai tā ir kukuļdošana. Man liekas, ka tā nav." Uzņēmums politiķim samaksā summu naudas, un politiķis uzņēmuma interesēs kaut ko izdara. Tā nav kukuļdošana??! Varbūt te izpaužas tas, ko N. Vilnītis ir mācījies Maskavā, kur, cik var spriest no ziņām, viņš studē aspirantūrā. Atliek cerēt, ka gadījumā, ja valdošā banda nudien atgriezīsies pie vecajiem netikumiem un N. Vilnīti iebīdīs amatā bez jebkādām īpašām diskusijām, N. Vilnītis valdošajiem izrādīsies tikpat "patīkams" pārsteigums, kā savulaik Loskutovs. Galu galā, nākamajam KNAB direktoram tomēr būs zivij jāķeras klāt arī pie galvas, un varbūt, reiz nonācis birojā, N. Vilnītis mainīs viedokli par to, kas ir kukuļdošana. Un partiju finansēšanas likuma pārkāpšana. Un valsts sagrābšana.

Tiesa, KNAB direktors, kurš iecelts ar 51 balsi, neapmierinās Valsts prezidenta prasības. Vai tad stāsies spēkā viņa teiktais, ka Saeima tad tiks padzīta? Ja tā, tad mums jādomā par datumu kaut kad starp jūnija beigām un augusta beigām, tad varētu kopā sanākt jauna Saeima, kura ievēlēta pēc prezidenta paģērēta referenduma. Nedomāju, ka kāds īpaši šaubīsies, ka referenduma gadījumā "gudrās galvas" varēs sākt kravāt koferus jau attiecīgās dienas rītā, jo šādā referendumā kvoruma nav, un diez vai Latvijā atradīsies milzīgi liels skaits cilvēku, kuri uzskata, ka pašreizējai "elitei" vajag ļaut ruķīt tālāk. Taču vienalga, vai runa ir par 201 dienu (augusta beigas) vai 598 dienām, katru mīļu dienu mums joprojām ir tā pati pagalam nekompetentā "elite," kāda mums uz kakla bijusi jau sen. Nu jau pat Eiropas Komisija ir saausījusies par to, ka valdošajai bandai nav īsti skaidrs, kā tiks izmantota tās un Starptautiskā valūtas fonda sniegtā naudiņa. "Mēs esam bijuši liecinieki satraucošām publiskajām debātem, kurās tiek izteikta prasība daļu finansiālās palīdzības izmantot, lai atbalstītu eksporta nozares vai stimulētu ekonomiku, palielinot patēriņu. Ir svarīgi aktīvi rīkoties, lai nepieļautu šādu kļūdainu izpratni" -- tā EK pārstāvis. Droši vien Slakteris uzskata, ka arī tas ir nasing spešal, bet tikmēr izrādās, ka pagājušā gada pēdējā ceturksnī valsts tautsaimniecība tomēr saruka par veseliem 10,5 procentiem (!!). Šādos apstākļos tomēr gribas, lai pie valsts stūres būtu kāds, kas kaut minimāli zina, kas ir noticis un kas ir jādara tālāk. Dievam žēl, bet Latvijai ir lemts vēl 201 vai 598 dienas dzīvot ar tiem, kuri par to nudien nepārliecina.

Jauku visiem dienu!

6 komentāri:

Vilors teica...

Ja cilvēki nezina, tad es pateikšu, ka Vilnītim narkotiku apkarošanas birojā bijā tik daudz ento pārkāpumu, ka viņam nācās aiziet. Bet nākamo labo darbu viņš dabūja, pateicoties diplomam. Ziniet, laikam jau šai valdībai patīk ņirgāties par mums? Cerēsim, ka izdosies izveidot jaunu politisku spēku un pateicoties ātrākām vēlēšanām pārmaiņas valstī sāksies ātrāk par 598 dienām. Varbūt Jūs, Streipa kungs, varētu lūgt Vaitu Vīķi-Freibergu uzņemties jaunas partijas nodibināšanu?

Anonīms teica...

es personiski Neticu nevienam V.Zatlera vardam, un domāju, ka nekas nemainisies arii Peec vina izsludinataa datuma - Jo vadosie izpildis visu ko vins teica, tikai protams par Labu Sev, taa lai shemas taisitos labi un pareizi!

Personiski man vairs nav Ceribu un Ticibas Sai valstij - Neticu, ka Latviesi saies kopaa Galvaas - un nobalsos par pareizajiem (Ko personiski uzskatu - JL) es par Viniem agrak balsoju un turpmak balsosu, jo lai arii Isu bridi tomer vinji paradija Savu politiku - Godigu, daudziem Latviesiem nepatika vinju Lekasana, Demisionesanaas (Citu valstu demokratijas izpausmes) nu i Izvelejas - Lenos Resnos, kas tagad sez gadiem Savos kreslos, no kuriem var izdabut tikai pati Tauta - braucot traktoros utml....


Es gribetu Tevi Karli pat papildinat - Valdosie nav tikai zagli blezi vai vel sazin kas, uzskatu, ka vinji tiesi vai netiesi cilvekus noved lidz tadam klikim, ka Virvei jastiepjas pakalj!

Piemeram - Lauksaimnieciba iznicinata, daudziem zemniekiem nav naudas apmaksat uz kredita panemtaas lietas, Socialais budzets tiek apcirpts, viss tiek apcirpts, bet ir tikai viens bet

Valsts Nauda, nepieder - Musu Tautas kalpiem, taa ir Musu visu Nauda, tikai Valdosie ar Godmani Prieksgalaa Negrib un velreiz Negrib izskaidrot vienkarsajiem a kapec Japcerpj tas un tas, Pasaules krize? Kiniesi sak vairak est?


Tomer Mums ir jaatzist, ka pasi Latviesi Sev kapu Raka - Ievelot Tos ko Taa ieveleja, tikai paliek jautajums (Pedejais solis) vai Latviesi pasi Sevi (ievelot tos pasus(vai vel launak krievu partijas)) Tajaa kapaa iemetis vai Tagadejos!

es agrak biju apvainojies uz Ijabu, ka vins Teica, ka Latviesi ir stulbi, bet diemzel jaatzist Sii patiesiba,

Piemers no Manas pasas Dzives -

Manai Omai nenormali patik Lembergs, jo redziet Vins sakartojis Savu Venspili(pa Valsts naudu protams), bet kad es vinai jautaju vai Tu zini kas ir Roze?
Nee, nezinu!
Kas ir roze? Roze ir ieks Zalo Zemnieku partijas, kam pieder Sii partija mes visi zinam, un ka Roze ir daudz ko paiznicinajis Lauksaimniecibas nozaree, arii daudzi zin, bet tomer Mil Lembergu, tapec

es Neticu Ne Sai valstij un neloloju nekadas ceribas (arii Pec Tava nosauktaa cipara), ne tam ka tiks nobalsots pareizi, jo Cilvekiem laikam patik but par kalpiem, man nee, bet tadu kaa es un Kaa Jus Karli - ir mazakumaa!

Bet varbut cilveki apdomasies, nezinu, nakamie velesanu rezultati radis - Vai Latviesi ir stulbi vai nee!

kogi teica...

Kaspar
Ne jau visi balsoja par pašreizējo pozīciju. Lielai daļai to, kas to darīja sava viedokļa nav un to veidoja politiskā reklāma ar sabiedrībā redzamiem zinātniekiem, ārstiem un māksliniekiem. Manuprāt tieši viņiem pietrūka atbildības savas tautas priekšā.
Tāpēc mēs tagad esam ceļā uz elli.

anglosaxis teica...

Kāds podiņš, tāds vāciņš. (Kāds rakstiņš, tādi komentāriņi).

Anonīms teica...

Kogim ...



Tev ir taisniba, daudziem Sava viedokla nav, pietiek - Politisko reklamu, varbut dazs jau apmierinasies ar "Tautas" partijas oranzo balonu un skries gandriz kaklu nenolauzdams nobalsot par TP, bet visbistamakaa cilveku dalja ir taa saucamaa - EsNeiesu..PaliksuMajaas ManNevajag grupa...

Saskeltiba ir labveliga augsne Pozicijas partijam, bet tomer ir jaatceraas, ka Mees neesam celjaa uz elli, celjaa uz elli dosies (ja nemainisies) tie kas zog, tie kas slepkavo, Mums ir jaizdzivo un japardzivo Sie Laiki Sajaa valstii, bet kaukaa sak jau apnikt - Muzigaa izdzivosana uz eksistesanas robezas, gribaas tiri cilveciski dzivot normalaa valsti, kas Latvija var but tikai pec nakamajam velesanam!

Andrejs teica...

kasparam
Attiecībā uz vēlēšanām neviena tautas daļa nav "bīstama".
Vēlētāju domas ir tādas, kādas tās ir izveidojušās priekšvēlēšanu laikā, un "bīstami" var būt tikai tie, kas šo vidokli veido.
"Bīstama" kāda tautas daļa var būt tikai no kādas ļaužu grupas skatupunkta. Teiksim- no valdošo viedokļa- bailes par tiem līdz šim piederējušo krēslu zaudēšanu; no "patriotu" viedokļa- bailes par krieviskāko partiju ietekmes palielināšanos; no mana viedokļa (un domāju, ka tāds nav man vienam)- bailes par to, ka vispārējā neizpratnē ļaudis ievēlēs atkal tos pašus vecos āžus; vēl droši vien- bailes par to, ka "krieviskās" partijas ieviesīs krievvalodību u.t.t..
Bet tāda ir demokrātija. Un, kamēr Latvijas vēlētāji nebūs iemācījušies ietekmēt ievēlētos ļaudis- šie ievēlētie turpinās no pirmsvēlēšanu periodā redzamiem simpātiskiem cilvēkiem 4 gadu laikā lēni pārvērsties par publikas neieredzētiem riebekļiem. Jo, kā redzam no dažiem atsevišķiem publicitāti guvušiem gadījumiem- ir jābūt cilvēkam ar ārprātīgu drosmi, lai mēģinātu šajā skudru pūznī piepeši atklāt, ka viņš ir nevis skudra, bet, teiksim, bite. Ja šādas ārprātīgas drosmes nav, tad deputāts droši vien saņem itin labu atalgojumu, bet viņa devums deputāta amatā ir tuvs nullei.
Savukārt, ja deputāts piepeši izceļas ar šādu ārprāta drosmi un atļaujas izteikt SAVAS domas... Mnjā. Nu- protams- vajadzēja savlaicīgi sekot līdzi, vai nepārkāp kādu likumdošanas normu-> un viņš tiek izgāzts "vēstures mēslainē", atšķirībā no tiem, kuri savas domas rūpīgi tur pie sevis un par valsts interesēm īpaši neizsakās.

 

free counter