sestdiena, 2009. gada 14. februāris

Ķēmošanās valdošās "elites" izpildījumā

Labrīt, lasītāji!

Acīmredzot viņu ir nolaupījuši ļaundari no aizpasaules un viņa vietā ielikuši mutantu. Citādi absolūti nevar izskaidrot Ivara Godmaņa krampjaino turēšanos pie krēsla, kurā viņam nudien nevar būt viegla dzīve. Bet laikam jau ne. Laikam jau tomēr Godmanis ir izlēmis, ka zem viņa panākumiem Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā ir jānovelk liela, melna svītra, un tā vietā vēstures grāmatās ir jāieraksta, ka viņš ir turpinājis priekšteča "stabilitātes garanta" iesākto un darījis visu iespējamo, lai sagrautu Latvijas valsti sev un saviem sponsoriem vien zināmu mērķu dēļ.

Cik daudz tālāk šī ķēmošanās var turpināties? Sapulcējušies, lai runātu par kompromisu valdības reorganizēšanā, valdošās kliķes āksti nolēma, ka vispār nekāda reorganizēšana nav vajadzīga. Ruķīsim vien tālāk. Atradīsim nākamo "zaļo zemnieku," kurš var "pārraudzīt" lauksaimniecību, atradīsim nākamo "oranžo," kurš var darboties kultūras jomā ... un uz priekšu! Mēs esam paši labākie un kompetentākie! Protams, tas, ka no "reorganizācijas" nekas nesanāks, bija skaidri zināms. Raugi, šodien Latvijas Avīzē ir intervija ar "Tautas" partijas spīdekli Zalānu, kura notikusi dienu pirms lielajām "kompromisa meklēšanas" sarunām. Tajā Zalāns skaidro, ka TP negrib matemātisku "krēslu" samazināšanu, bet daudz plašāku pārkārtošanos, tajā skaitā arī ļaujot veselu strīpu jautājumu risināt nevis valdības, bet gan individuālu ministriju līmenī. Konkrēti: "Es saprotu, ka drozofila ir svarīga muša un kukainis, bet kāpēc tās sakarā jāpieņem MK noteikumi, vai nepietiek ar Zemkopības ministrijas nolēmumu? Ministriem uz valdības sēdi priekšā jāliek tikai tādas lietas, par ko vajadzīga kopīga nostāja un viedokļu saskaņošana."

Nu, re! Nu, re, nu re, nu re! Veldrem vajadzēja ļaut pašam lemt par to, vai krīzes apstākļos valsts aizsardzības sistēmai visvairāk ir vajadzīga zirgu gvarde. Demakova pati varēja lemt, ka krīzes apstākļos ir vajadzīgs daudzmiljonu līgums par koncertzāles projektēšanu. Ja kas, tad pats Zalāns varētu "savējiem" dot atļauju, kādreiz aizliegtajās teritorijās būvēt mājas, pilis, klētis un visu pārējo, kas ienāk prātā. Tas nu tagad it kā nebūtu izdevies, un labi, ka tā. Bet no tā jau situācija nemainās.

Fantastiska lieta -- Valsts prezidents pasaka, ka premjerministrs vairs nebauda viņa uzticību, bet premjerministrs parāda izstieptu rokas vidējo pirkstu. Pirmdien viņš ar prezidentu patērzēs un tad jau redzēs -- tā Godmanis. Protams, problēma šeit daļēji saistās ar uzticības līmeni, kādu bauda vai nebauda pats prezidents. Lai arī ko viņš darītu vai nedarītu, nav aizmirsts tas, kādā veidā viņš kļuva par prezidentu, un katrā gadījumā pārliecību par viņa statusu neveicina šajās dienās izskanējusī ziņa, ka Valsts prezidents personīgi nodarbojas ar ārsta sameklēšanu sasirgušajai Helēnai Demakovai. Atļaušos prognozēt, ka mums mirstīgajiem saslimšanas gadījumā nav lemts piezvanīt uz prezidenta kanceleju un bijušais slimnīcas vadītājs tūlīt metīsies apzvanīt kolēģus. "Tautas" partijas viedokli par prezidentu droši vien viskonkrētāk pauž "vecbiedrs" no laukiem ar visu vaukšķēšanu par paklājiņiem un intelekta trūkumu. Taču galu galā laikam sanāk, ka valdošā "elite" ir nolēmusi, ka prezidentu var neņemt vērā.

Ir tomēr pienācis laiks Valdim Zatleram sadūšoties vienu reizi pa visām reizēm un Saeimu patriekt ar vislielāko iespējamo mietu. No kā viņš baidās? Nedomāju, ka ir pat mazākā iespēja, pašreiz Saeimā atrast divas trešdaļas balsu, lai viņu atlaistu no amata. Protams, ja Rubika rehabilitētāji "Saskaņas centrā" neizdomā, ka arī viņiem viņš nav vajadzīgs. Savukārt referendumā par Saeimas atlaišanu nebūtu absolūti ne mazāko šaubu, ka parlaments tiktu padzīts ar pompu, mūzigu, karogiem, dziesmām un gavilēm. Valdošajai bandai zināmā mērā ir taisnība, ka ekonomiskas krīzes laikā nav labi radīt lielāku politisku nedrošību, taču patlaban vēl sliktāk ir amatā atstāt šo savtīgo "aktīvistu" baru, kurš ne vien nezina, kā izkļūt no krīzes, bet būtībā smīn par to. Diez vai kādam no "elites" patlaban nākas skaitīt katru santīmu un bažīties par to, vai spēs nomaksāt gāzes rēķinu un vēl pabarot bērnus. Vēl vairāk diez vai tā ir jādara politiskās "elites" tēviem un krusttēviem no tā dēvēto "oligarhu" vides. Krēsls svarīgāks par kompetenci, jo kompetence ir "nasing spešal." Krēsls svarīgāks par tiesiskumu, legalizēsim naudas atmazgāšanu un aizliegsim žurnālistiem par to rakstīt! Krēsls svarīgāks par godīgumu -- godīgums taču ir tik ļoti gaisīgs jēdziens. Krēsls milzīgi daudz svarīgāks par savu reputāciju. Pēc mums kaut vai plūdi. "Savējos" mēs pasargājām tik vien ilgi, cik tas bija iespējams.

Jauku visiem dienu. Sevišķi tiem, kuri šodien paredzējuši ar savu iemīļoto personu atzīmēt Valentīna dienu.

3 komentāri:

Anonīms teica...

ieJaa, labs raksts! Piekritu it visam, ko sakaat,

Tikai, kaa jau vienmer esmu to teicis - es neticu nevienam V.Zatlera vardam, jo ir jaatceraas kaadaa veidaa vins tika atrasts un bidiits..

Tacu otrs Loskutovs vins domaju nav,kurs ir teicis, ka ir gajis pie Skeles un Lemberga ar domu Sirdii, ka Viss ko vins dariis buus - Likumigi(nemaku skaisti atstastit kaa vins teicis)

Uzreiz Pec stasanaas Savaa kreslaa Loskutovs paradija Muguru un kaa Jus sakaat videjo Pirkstu, es pat esmu parliecinats, ja Vins nebutu Tajaa partijaa - Cita Politika labrat par vinju balsotu..

Tapat Juta Strike, no kuras baidaas visa Koalicija ar Godmani prieksgalaa, ka vinji skaidri un gaisi lika saprast - ka Vinja kaa godigs un nekorupmets cilveks netiks pie KNAB stures, kamer veel vinji ir...

Bet Zatlers, Zatlers, vairak par vina runaam, es neko neesmu redzejis!

Tas ir politiskais teatris, tapat kaa Kalniete ar Godmani ir uz Tu un simpatizee gan jau viens otram, bet kameru prieksaa - Telo teatri - Jus Juus, Cienijamaa Kundze, protams veel par labu tam, ka tas viss ir teatris (Godmana un Kalnietes nepatika vienam pret otru), ir - taa Stulbaa Godmanjpapus ipasiba - kaa Runaa opozicija un pareizi runaa - bubinat un partraukt nepartraukti, kaa Runaa Kalniete, kluss kaa Jeerins..

Lidz Valdis Zatlers reaali nedariis darbus, bet runaas runas un runaas , tad Nav ko Ceret uz Cilveku, ko Ieveleja Juus jau zinaat kaa un kas, un ne jau tapat vien!

Vilors teica...

Iepriekšējam komentāra rakstītājam iespējams nav bijusi vajadzība lūgt KNAB palīdzību un atbalstu (protams, ka tas ir labi, ja viņam laimējas nesaskarties ar korupciju. Piekrītot, ka mums vajadzīgs spēcīgs KNAB korupcijas apkarošanai, tomēr redzot kā tagadējais KNAB cilvēkiem sistemātiski neatkarīgi no sūdzības satura iekopē vienas un tās pašas atrakstīšanās atbildes, gribu teikt, ka šī KNAB cilvēki nav vairāk, kādi bija agrāk. Viņi mainījušies un diemžēl uz slikto pusi. Var jau slavēt, par panākumiem jāslavē, bet jāskatās arī patiesībai acīs, ka arī KNAB vajadzīgas izmaiņas, lai tur nezagtu un neatrakstītos cilvēkiem. Jo cilvēki tic KNAB, bet kad KNAB atrakstās un izliekas arī neredzam zināmus noziegumus, tad tas cilvēkos rada diskomforta sajūtu, ka viņš ticēja, bet ticība neattaisnojās. Tā ir ļoti nopietna lieta par ko es savlaicīgi klauvēju. Es, piemēram, redzot KNAB priekšnieka v.i. Vilka parakstītās atbildes cilvēkiem, ļoti uzmanīgi vērtētu šo cilvēku, šo KNAB, kas ir tagad, saņem ļoti labas algas, bet palaidušies slinkumā.

Anonīms teica...

Vilor, Skumji, ja ir taa kaa Juus sakat, bet no Logikas principiem Taa diemžel jaabut,ka pec Loskutova atbrivosanaas KNABs ir pasliktinajies...

Jo pirmkart, diemžēl - KNABs nav neatkarigs (Kaa tam ir jabut) no Valsts vadosajiem, Uzskatu, ka KNAB direktoru nedrikst ievelet Ne valdiba, ne Veel sazin kas, kas ir saistits ar partijaam un to teviem
Tas ir viens, kas Padara KNABu par ievainojamu!

Otrs KNABam ir Jaabut 100% labi Finansetam,un Finansejums arii nedrikst but atkarigs no stulbajaam partijaam, kas otraa vina ievainojamaa lieta - Cik zinu, lai vajinatu KNABu, tam ir samazinats Valsts Finansejums sogad,

Protams tresais - Neatceros, kas ir taa persona, skiet saistita ar Advokatiem, bet nesen izteicaas (Domaju gan jau draudzejas ar TP), ka KNABu jalikvidee, kas sajos grutajos ekon.. laikos ir par apgrutinajumu, un vispar no Siis iestades nav nekadas jegas, kas protams liek saprast tikai vienu, lai cik valdosie var vai ir vajinajusi KNABu, vinji tik un taa baidas no taa, un tas ir labi!

Un preteji sim kundzinam, Generalprokurors ir teicis, ka KNABs buus nepieciesams veel ilgi ilgi,protams, jo Nevis peldam, bet esam jau kaa Valsts noslikusi Korumpetibaa un Savs Savejam piesedz dibenu, un tajaa pasaa laikaa rupejas par to no Valsts lidzekliem...

Ceturtais - apstaklis kas vajina KNABU, - Godmana izradisanaas un Muskulu paradisana - ierodoties un apmeklejot KNABu un Striki, pec Loskutova gasanas, kas parada - Nu ko, kads Muus aizskars, tad busiet nakosie Rindaa uz Izliksanu...

Varbut KNABs paslaik ir vajinats, bet noteikti,pec jaunas Saeimas (ja tiks ieveleti Godigaki cilveki) KNABs atgus To speku, kas viniem ir atnemts!

 

free counter