svētdiena, 2010. gada 28. marts

Pūpolu svētdienā

Labvakar, lasītāji!

Šodien ir Pūpolu svētdiena, diena, kura ievada nedēļu līdz Lieldienām. Bībelē rakstīts, ka šajā dienā Jēzus iejāja Jeruzalemē, viņam priekšā ļaudis klāja palmu zarus (angļu valodā šī diena saucas palmu svētdiena). Šorīt Anglikāņu baznīcā gadījās kuriozs. Tuvojoties dievkalpojuma beigām, baznīcā ienāca vīrietis un sieviete. Koris dziedāja. Viņi apmierināti apsēdās. Koris beidza dziesmu. Mācītājs piecēlās, lai pateiktu atvadu vārdus. Cilvēki nebija pamanījuši, ka vakarnakt mainījām pulksteņus. Gadās arī tā.

Taču, tā kā notikušais man radīja smaidu, šodien vēlos piedāvāt "versiju" par bībeles tekstu, kuru pirms kādiem gadiem piedāvāja lieliskais britu komiķis Rouans Atkinsons. Skečā viņš attēloja mācītāju, kurš lasa no evaņģēlija. Lūk, ko viņš teica:

1. Un tajā trešajā dienā Galilejā notika kāzas, un tā tas notika, ka viss vīns bija izdzerts.
2. Un Jēzus māte teica uz to Kungu, "Viņiem vairs nav vīna." Un Jēzus teica uz kalpiem, "Piepildiet sešas ūdens tvertnes ar ūdeni." Un viņi tā izdarīja.
3. Un kad maltītes organizētājs pagaršoja ūdeni no tvertnes, tas bija kļuvis par vīnu. Un viņi nezināja, no kurienes tas nācis. Taču kalpi to zināja, un virtuvē viņi skaļi aplaudēja un teica uz to Kungu, "Velns parāvis, kā tu to izdarīji?" Un viņi tam jautāja, "Vai tu uzstājies arī bērnu viesībās?"
4. Un tas Kungs viņiem atbildēja: "Nē."
5. Taču kalpi no viņa neatkāpās un teica, "Bet, lūdzu, nodemonstrē vēl kaut ko." Un tāpēc viņš paņēma burkānu un teica, "Redziet šo, jo tas ir burkāns." Un visi, kas bija viņa klātbūtnē zināja, ka viņš stāstīja taisnību. Jo priekšmets bija oranžs. Ar zaļu virsmu. Un viņš pāri burkānam uzlika lielu sarkanu drānas gabalu, un tad viņš to noņēma, un raugi, viņam rokā bija balts trusītis. Un visi, kas bija viņam apkārt, bija pārsteigti un teica, "Šis džeks patiešām šo to prot. Viņam būtu jākļūst par profesionāli!"
6. Un tad viņi atveda cilvēku uz nestuvēm, kurš cieta no mazasinības, un viņi teica uz to Kungu, "Meistar, šis cilvēks ir slims ar mazasinību."
7. Un tas Kungs teica, "Ja man viss mūžs būtu jāpavada uz nestuvēm, tad arī es būtu diezgan slims no tā, ka man ir mazasinība."
8. Un viņus piepildīja līksme, un viņi sauca, "Kungs, tavas anekdotes ir tikpat labas, kā tavi triki. Nudien tu esi pilnīgs ģimenes izklaidētājs!"
9. Un tad pie viņa pienāca sieviete, kuru sauca Marija. Viņa bija redzējusi to Kungu un kļuvusi ticīga. Un Jēzus teica uz viņu, "Uzvelc balerīnas kostīmu un nogulies šajā kastē." Un tad viņš paņēma zāģi un pārgrieza viņu uz pusēm. Un atskanēja skaļa gaudošana un zobu šņakstināšana.
10. Taču Jēzus teica, "Ak jūs, kam ticība ir tik vārga!" Un viņš atvēra kasti, un raugi, Marija bija vesela. Un pūlis absolūti zaudēja visu saprātu. Jēzus un Marija dziļi paklanījās, un viņš teica uz sievieti, "Turpmāk tavs vārds būs Šarona. Jo tas ir labs vārds asistentei." Un tauta teica, "Mēs nekad neko tamlīdzīgu neesam redzējuši! Tas ir lieliski! Acīmredzot tu esi Dieva dēls!"
Ar to beidzas lasījums.

Jauku visiem vakaru!

2 komentāri:

WhiteRabbit teica...

Hei! Kārlim Streipam derētu retvītot info par pasākumu, kurā tas pats ceturtdien piedalīsies :)
http://twitter.com/hamlets_teatris/status/11202127672

Andris teica...

Tā jau ir - reliģijas lietas nedrīkst uztvert pārāk nopietni. Atkinsonam savā tēlā gan būtu grūti ko nopietnu pateikt :) Cita lieta - Kārlis. Nu ja, arī uz Karļa rakstīto jāmācās mazliet atbrīvotāk uztvert :)

Vakar vakarā rādīja interesantu filmu par kādu krusta karu epizodi ar Jeruzalemes zaudēšanu. Man interesanti tieši kauju skati. Un Hulivudas nevērība - tūkstošiem kaujas laukā pamestu bultu. Viņiem neienāca prātā, ka uzvarējušie turki tās var salasīt un šaut nākošajā kaujā, kas jau pēc dažām dienām ieplānota. Nez vai visa armija tur būtu saistīta korupcijā bultu drāzēju cunftes interesēs. Hibrīdauto Holivudā modīgi, bet elementāru atkārtotu lietošanu nesaprot :)

 

free counter