piektdiena, 2008. gada 17. oktobris

Par oranžām dūrēm, preses sekretāri un vīzām -- pārdomas piektdienā

Labrīt, lasītāji!

Rīt gada sapulcē pulcēsies "Tautas" partija. Paredzams, ka par partijas jauno līderi kļūs iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, kurš savukārt ir solījis parūpēties par to, lai partija kļūtu par "specīgu oranžu dūri." Jādomā, ka M. Segliņš reprezentēs atsvaidzinošu pārmaiņu no priekšteča, jo, atšķirībā no priekšteča, kurš trešdien televīzijā turpināja vāvuļot par to, ka neko sliktu viņš nav izdarījis un vienkārši neviens to nesaprot, iekšlietu ministrs prot arī klausīties. Nāksies gan stipri piepūlēties, lai rīkotos tā, lai partijas reitings atkal pakāptos no pašreizējām pozīcijām, jo "Tautas" partija tomēr vairāk par jebkuru citu ir asociējama ar visu to, kas ir licis valdošajai "elitei" kļūt apmēram tikpat populārai, kā seskam parfimērijas veikalā. Un tas nozīmē, ka pats galvenais uzdevums jaunajam partijas līderim būs pārliecināties, ka tā "oranžā dūre" nudien ir dūre, nevis, kā tas bija raksturīgi "stabilitātes garanta" laikā, oranža roka ar paceltu vidējo pirkstu.

***

Noturējās mazliet ilgāk par gadu. Ziņots, ka Valsts prezidents ir nolēmis pārtraukt darba attiecības ar preses sekretāri Intu Lasi. Viņa savukārt esot teikusi, ka neplāno atgriezties žurnālistikā. Pareizi, ka tā. Tas jau bija pietiekami nenormāli, ka I. Lase svētdien bargu seju televīzijas raidījumā stāstīja par Saeimas milzīgi aplamo izvēli Vairas Vīķes-Freibergas pēcteča piemeklēšanā, un pirmdien kļuva par šīs kļūdas publisko seju. Atgriezties kritiķa lomā -- nu, diez vai, bet vēlu viņai labu.

***

Paredzams, ka šovakar pēc Latvijas laika ASV paldies Dievam aizejošais prezidents Džordžs Bušs paziņos, ka viņa pārstāvētā valsts turpmāk no mūsu valsts pilsoņiem vairs nepieprasīs vīzas. Tas nav maznozīmīgs sasniegums, ja ņem vērā to, ka nebūt ne visas pasaules attīstītās valstis no amerikāņiem bauda šādu pretimnākšanu. Patlaban vīza, lai dotos uz ASV, nav vajadzīga pilsoņiem vien 27 pasaules valstīs, paredzams, ka šodien šo skaitu papildinās ne tikai Latvija, bet arī Igaunija, Lietuva, Čehija, Ungārija, Malta, Slovākija un Dienvidkoreja. Taču viens ir jāsaprot pavisam skaidri -- tas, ka cilvēkam vairs nav vajadzīga vīza nozīmē tikai to, ka viņš bez tās var ierasties ASV lidostas iebraukšanas zonā, amerikāņi tikpat stingri pārbaudīs katru ceļotāju uz robežas, un šis nebūs tas gadījums, kad kāds varēs ierasties ar mugursomu, nenoteiktu adresi, un cerībām, ka vienkārši varēs pazust Amerikas tālēs. Būtu pat ļoti jācer, ka neviens nemēģinās jaunās tiesības izmantot nelietīgi, jo tiesības, protams, var ne vien iegūt, bet arī zaudēt. Taču, ja reiz pateikts tas, tad ļoti ceru, ka jaunā sistēma pamudinās lielāku skaitu Latvijas iedzīvotāju apmeklēt manu dzimteni, jo varu bez mazākām šaubām apgalvot, ka katrs tur atradīs kaut ko sev saistošu un interesantu.

Jauku visiem dienu!

6 komentāri:

I.L. teica...

Man šodien personīga atklāsme par tēmu "uzticības krīze". Lasot par oranžo kongresu, pieķēru sevi pie domas, ka prāta stūrī, gandrīz zemapziņas līmenī, mīt šauba, ka Segliņš kļūs par priekšsēdētāju, ka oranžajiem, iespējams, ir kāda kārts, ko izspēlēs pēdējā mirklī. Bet: vairāk par šaubu saturu (jo pilnīgi pieļauju, ka viss notiks kā ziņots) mani pašu pārsteidza šo šaubu EKSISTENCE: vairāk zemapziņas kā apziņas līmenī apšaubu ikvienu vārdu, ikvienu žestu no TP puses.

Vilors teica...

Daudzi strādā arī IDEJAS vārdā un ja darba SATURS neatbilst IDEJAI, tad prātīgāk ir aiziet...

Lūk, ap 1993-1997.G. daudzi inteliģenti cilvēki iesaistījās Rīgas pašvaldību un ministriju darbā. Pēc kāda laika daudziem prasīju - kāpēc aizgāji?
Atbilde bija NETICAMI LĪDZĪGA - "... normāls cilvēks tur valdošo melu un pērkamības atmosfēru nevar izturēt".
Es izmantoju šeit 5 zinātņu doktoru atziņas, 4 pazīstamu gudru cilvēku domas.
Un vēl. Kāda starpība, kas būs Zatlera preses sekretāre? Neviena preses sekretāre (pat ne Vairas Vīķes Freibergas) nenomazgās to, ka Zatleru Koalīcijas bandītiskais režīms izraudzījās zoo un pār Zatleru ir smags zobens par nodokļu nemaksāšanu utt.

Sestdienis teica...

Es Tautas partijai diemžēl vairs neticu. Klausījos interviju ar Kalvīti Latvijas radio šorīt, bet neticu vairs nevienam viņa vārdam. Pirms 9.Saeimas vēlēšanām es vēl par TP šaubījos, tagad vienkārši neticu, ka viņi jebkad spēs padarīt Latviju par pārtikušu un laimīgu valsti. Varbūt viņu vadībā nekļūs sliktāk, bet labāk arī noteikti nebūs. Es joprojām cienu Kārļa Leiškalna humora izjūtu un Helēnas Demakovas enerģiju, bet tas arī viss.

Un ASV tiešām gribētos reiz redzēt. Tik daudz kam mūsdienu pasaulē izcelsme meklējama tieši tur.

Kārlis Streips teica...

Vilor, preses sekretāre ir nosaukta -- cilvēks, kura uzvārds man neko nesaka. Un Sestdieni, es arī neticu, man vienkārši ir partijas žēl, jo kādreiz es tajā saskatīju lielas cerības. Un aizbrauciet gan uz Štatiem. Tur ir ij milzīgas lielpilsētas, ij augsti kalni, ij tropiskas vietas. Pats jau nemaz neesmu bijis visur Štatos, kur gribētos kādreiz būt, un es tur nodzīvoju daudzus gadus.

Sestdienis teica...

Sarunāts! Kad būšu tik tālu, palūgšu no Jums dažus travel tips for USA :)

Kārlis Streips teica...

Ar vislielāko prieku.

 

free counter