sestdiena, 2009. gada 7. marts

Barbari pie vārtiem

Labdien, lasītāji!

Būtībā tikai un vienīgi Krievijas atzītā Abhāzijas "valsts," kura patiesībā ir Gruzijas province un integrāla tās sastāvdaļa, paziņojusi, ka tā noslēgusi līgumu ar draudzīgo okupētāj ... oi, atvainojos, kaimiņvalsti, par karaspēka izvietošanu Abhāzijā 49 gadu garumā. Jādomā, ka provinces pārstāvji uz Maskavu devās ar tikpat sakumpušu muguru, kā to pirms gandrīz 70 gadiem darīja mūsu tautieši ar lūgumu, Latviju "uzņemt" Padumjajā savienībā. Taču tas ir gluži tikpat pretīgi, un līdzības starp PSRS okupāciju Latvijā un Krievijas federācijas okupāciju Gruzijā ir nepārprotamas. (Zinu, ka Abhāziju "atzīst" arī Nikaragva, bet tas nu ir krietni mazāk kā nopietni.)

Šī vēsts savienojama ar apstākli, ka viņdien Briselē NATO dalībvalstu ārlietu ministri paziņoja, ka attiecības ar Krieviju tiks atjaunotas vai, kā to pirms brīža pateica ASV viceprezidents Džo Baidens, "pārlādētas." ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone Briselē gan bilda, ka tas nenozīmē revidētu attieksmi pret Kremļa kaimiņvalstīm, taču būtībā NATO paziņojums nozīmē esošās situācijas de facto akceptēšanu. Karot, lai Putina zēnus padzītu no Abhāzijas un Dienvidosetijas neviens netaisās, un labi, ka tā, bet vienalga 2009. gads ieies vēsturē kā gads, kurā NATO paklanījās un akceptēja vardarbīgu pārdalīšanu valstī, kura, iespējams, ar laiku pati kļūs par NATO dalībvalsti.

Lūk, diplomātijas ierobežojumi. Katru reizi, kad Krievijas cars un viņa pakalpiņi sāk pīkstēt par to, ka ASV paredzētā pretrakešu aizsardzības sistēma Polijā un Čehijā rada ārprātīgus draudus pret Krievijas drošību, nav bijis neviena, kurš attiecīgajai personai spējis pateikt to, kas patiesībā būtu sakāms: "Aizveries! Tu piedzēries esi, ka tādas muļķības gvelz? Prātiņš galīgi izkūkots? Ej pupās!" Angļu valodā ekvivalents būtu "What the f*ck is the matter with you?" Atkal, droši vien labi, ka tā, bet nu bļāviens, cik ilgi Krievijas nenormālajai bezkaunībai visa pārējā pasaule dos zaļo gaismu?!! Tieši šajā ziņā kuņģa jēlumu rada apziņa, cik ļoti daudz eiropiešu ir gatavi spraust asti kājstarpē tāpēc, ka Krievija kontrolē lielus naftas resursus. Bijušais Vācijas vadītājs Šrēders kļuva par gatavo mauku, lai savā valstī nodrošinātu gazpromizāciju, kura pie mums pagaidām vēl tikai saistās ar īpašumtiesību daļu Latvijas gāzē un ar hokeju. Ir jau taisnība, ka ar Krieviju par šo to vajag runāt, ne mazums tāpēc, ka pēc PSRS sabrukuma tā sagrāba vietu ANO Drošības padomē, kur Maskava var nodrošināt tikpat daudz palaidnību un ļaunuma, kā to kādreiz darīja "diplomāti" no PSRS. Taču stingrāku valodu gribētos gan dzirdēt, ne tikai no mūsu Valsts prezidenta, kurš reiz ar caru Vladimiru atļāvās runāt puslīdz atklātā tekstā, bet arī no pasaules grandiem. Nav jau tā, ka Krievija kādreiz aizslēgs robežas un iegrims pavisam sevī. Kremļa kontrolētā nafta un gāze ir vērtīga tikai tādā gadījumā, ja kāds to nopērk. Bet, ja valsts ir nolēmusi, ka tā ir barbars, tad pārējai pasaulei jānodrošinās kā pret barbaru. Barbars mēdz būt pārāk dumjš, lai ar to sanāktu normāla saruna. Bet Abhāzijā viņš tomēr savu izdarīja. Kur viņš rīkosies nākamreiz? Un vai pasaule tam būs gatava?

Jauku visiem dienu. Izņemot barbarus.

4 komentāri:

Anonīms teica...

Sii teema man un daudziem ir daudz daudz svarigaka par sudiem Latvijaa, jo Bailes no Krievijas domaju ir lielakas par bailem no bankrota, jo taa vai taa agri vai velu izkepurosimies...

esmu parliecinats par 99,9% procentiem, ka ja Latvija nebutu NATO, sudi mums vagaa butu, iespejams gruzijas rugtaa pieredze atkartotos arii seit, jo kaads bija iemesls Krieviem bombardet gruziju? Nekads, izdomaa visadas mulkibas,(Taa var uzbrukt jebkuram protams tikai ne Amerikai un Kinai) ka Gruzini redziet to un to teritoriju okupeja un slepkavo civiliedzivotajus un vinji nak kaa atbrivotaji - pasi sabombardejot miermiligos vecisus,sievietes, bernus un viriesus!

Man reali bail no Krievijas un Realak no No NATO kaa jus sakat Astes ielocisanas Kaijstarpee, jo kaa man macija Vesturee - Hitleru jau pasaa Sakumama Anglija un Sabiedrotaas vareja apstadinat pirms veel sacies bija karss, bet, nu jaa vesture Savaa zinaa atkartojas - Tikai tiek pielietotas citas taktikas itkaa vairoties no citu kljudam - bet tiek aizmirst par to ka virs mums visiem ir Dievs un launums agri vai velu norausies vai nu Sis zemes ietvaros vai arii Tur augsaa - sanemot bezmaksas neatgriezenisko talonu lejaa pa elles trepem!

test_user teica...

Kārlis šodien dusmīgs :) Bet taisnība vien ir un nekas nepareizi arī nav sarakstīts.

Toto teica...

Kārli, kaut arī Krievijas ārpolitiku Jūs novērtējat visnotaļ pareizi, pret abhāzu tautu, manuprāt, tomēr esat netaisns. Tas vien, ka abhāzi kā savas drošības garantu izvēlējušies tik neuzticamu un savtīgu partneri kā Krievija vēl nenozīmē, ka viņiem nebūtu nekāda pamata tā darīt un ka viņi tāpēc būtu jānosoda. Varbūt vispirms izlasiet Visvalža Lāča "Latvijas Avīzē" savulaik publicēto rakstu par situāciju šajā reģionā http://www.visulatvijai.lv/print.php?type=N&item_id=1156318481 un tad padomājiet, vai attiecībā uz abhāzu interesēm nevarat ieņemt vairāk līdzsvarotu pozīciju.

Kārlis Streips teica...

Toto, tad man laikam būtu jāvēlas, lai tiek izrevidēta pilnīgi visa pasaules karte, jo pasaulē ir burtiski tūkstošiem tautu, un ne visām ir sava valsts. No Jūsu loģikas izriet, ka kaut kur droši vien būtu no Latvijas jāizgrebj teritorija, kura kļūtu par lībiešu valsti. Igaunija arī kaut ko varētu piemest. Vēl būtu jākonstatē arī kas cits. Krievija tagad lej liekulīgas krokodila asaras par "nabaga" abhāziem un osetiešiem, kuri ir izglābti no briesmīgās Gruzijas, jo viņiem ir tiesības uz pašnoteikšanos. Uz šo liekulīgo argumentu pretī varu likt tikai vienu vārdiņu: čečeni.

Jauku Jums dienu.

 

free counter