trešdiena, 2010. gada 22. septembris

Par līdaciskām pārdomām zaļo zemnieku sakarā

Labrīt, lasītāji! Šodien jauns Politika.lv laidiens, kā vienmēr interesants un saistošs. Viens teksts, kas tur atrodams ir kolēģa Didža Melnbikša apcere par "zaļajiem zemniekiem," kura centrā ir intervija ar vienu no minētās partijas nekaitīgākajiem eksemplāriem, zoodārza patieso iemītnieku Ingmāru Līdaku. Cita starpā I. Līdaka pamanās nākt ar domu, ka nākamajai Saeimai vajadzētu piešķirt 100 "saudzības" dienas, lai, tā teikt, iestrādājas; ar domu, ka ļaunprātīgi "zaļie zemnieki" nekad nav bijuši, bet varbūt dikti par daudz dumji gan; un ar domu, ka ļaunprātīgi žurnālisti ne tā apraksta "zaļo zemnieku" idejisko tēvu Puzē. Visos trīs gadījumos tomēr atļaušos nepiekrist.

Pirmkārt, nekādas 100 saudzības dienas vismaz no manas puses nebūs, jo tajās 100 dienās tiem, kas 2. oktobrī taps ievēlēti, būs jāliek kopā nākamā gada budžets un tad mēs visi redzēsim, kas lācītim ir vēderā. Jo patlaban neviena no "gudrajām galvām" (pelnīti pēdiņās, Līdakas kungs!) par to nerunā (Līdakas pārstāvētie "zaļie zemnieki" pat savu priekšvēlēšanu programmu ir pasludinājuši par slepenu dokumentu), un tādēļ viņiem nav absolūti nekādu tiesību cerēt, ka pēc vēlēšanām viņiem tiks dotas kaut kādas atlaides. Tas, starp citu, attiecas arī uz jauncepto "zaļo zemnieku" Kalniņu, kuram ir raksturīga pārliecība, ka reiz cilvēks ir ievēlēts Saeimā, neviens vairs vispār par viņu neko nedrīkst teikt, vēl jo vairāk, ja viņam dzīvē ir pagadījies izcelties kultūras laukā. Protams, tā bija pagalam apdauzīta pārliecība tēvzemiešos, un tā ir pagalam apdauzīta pārliecība arī tagad. Un vēl, starp citu -- ir kāds pamanījis, kāda šogad izskatās tēvzemiešu televīzijas reklāma? Ne vārda par to, ka jaunajā burtu savirknējumā VLTBLNNK būtu arī tāds TB un tāds LNNK, reklāmas sauklis ir tikai un vienīgi "Visu Latvijai," vismaz tajā variantā, kuru es viņvakar ieraudzīju zilajā ekrānā. Ko īsti tēvzemieši vēlas, lai vēlētājs 2. oktobrī neatceras? Varbūt to, ka viņi ir bijuši klāt visos graujošajos "gāzi grīdā" brīžos? Varbūt to, ka viņi Saeimā ir absolūtākās mēbeles un tā arī neko lielu nav paveikuši? Varbūt bjatku?

Otrkārt, epopeja ap "mutatis mutandis" un kadastrālajām vērtībām tomēr ir klasificējama ar vārdu "ļaunprātība," jo citādi sanāk, ka kādreizējā Lauksaimniecības akadēmijas rektore un profesore ir muļķe, kura kaut kā pamanījās arī kļūt par valdības ministru. Protams, "zaļajiem zemniekiem," kuriem šķiet, ka svarīgi Saeimas deputāta darbā ir būt populāram sportistam vai trīs gadus guļošam invalīdam, bet absolūti nekādā gadījumā ne kādam, kas patiešām ar interesi un zināšanām var darīt to darbu, kas "gudrajām galvām" ir piešķirts, tas var būt pie pakaļas, vai kādreizējo Lauksaimniecības akadēmijas rektori uzskata par muļķi vai intriganti, bet tas lietas būtību nemaina.

Un, treškārt, es pats personīgi nemēdzu attiecībā uz Puzes ķeizaru lietot frāzi "smagos noziegumos apsūdzētais," jo tas, ka viņš ir smagos noziegumos apsūdzēts ir redzams visiem, kam deguns nav pārāk dziļi iebāzts minētā Puzes ķeizara pēcpusē, kā tas mēdz gadīties vienam otram laikraksta skribentam ar informatīvu atbalstu no anonīmiem gļēvuļiem interneta portālos. Taču, ja vajag, varu turpmāk lietot frāzi "smagos noziegumos apsūdzētais un vienā pagalam muļķīgā farsā attaisnotais," bet arī tas lietas būtību nemaina.

Paldies Didzim Melbiksim par interviju! Un jauku visiem dienu. Arī neļaunprātīgiem muļķīšiem, jo viņiem droši vien dzīve nav viegla.

2 komentāri:

vilnis teica...

Dažas viduvējas asprātības pēdējās pārdomās ir.Bet kopumā šis komentārs tāda tukša pavāvuļošana vien.Visi jau tāpat zinām gan par Lembergu gan zaļajiem zemniekiem gan Līdaku.Interpretācijas tikai var atšķirties.Nu kāpēc nebūt optimistam un nenoticēt,ka Ingmāriņš politikā devies aiz pārliecības un ar labiem nodomiem, un cenšas kā mācēdams? No malas aplikt un kritizēt jau katrs prot,arī veci tantuki un apdzērušies veči.Pietrūkst komentāros konstruktīvu ieteikumu.Jūs,Streipa kungs,tāds makten gudrs un izglītots,varbūt pašam laiks lielajos ūdeņos.Nodibiniet savu partiju(teiksim - Latvijas atklāto pederastu apvienību"Lepnais gejs"vai ar citu skanīgu nosaukumu),ejiet politikā un parādiet,kā lietas darāmas? Citādi tik kritika,kritika...to jau mēs visi pieprotam.
Jautru visiem dienu!:)

Unknown teica...

ziniet, Kaarli, mani - kaa cilveeku, kas ar lielu prieku izmanto to cik nu ir palicis vairs no iespeejas neatklaat savu faktisko personiibu kameer es neesmu pastraadaajis kaadu noziegumu (gan dziivee, gan tiiklaa), saak krietni kaitinaat shii Juusu (un ne tikai Juusu) atsaukshanaas uz "anoniimajiem interneta gljeevuljiem".
Jaa, piekritiishu, ka ir krietna dalja cilveeku kas neprot izveeleeties izteicienus vai formuleet savu viedokli vairaak kaa paaris trulos vaardos :) bet tomeer - anonimitaate internetaa, taa ir taada pat cilveektiesiiba, kaa nestaigaat pa ielu ar plaaksni uz kuras uzrakstiits mans vaards. Vai teiksim - uz rokas uztetoveetu ciparu virkni, kaa reiz kaads viirs ar uusinju atljaavaas identificeet krietnu kaudzi kljauzhu..
Ja jums nepatiik ka uz juusu rakstiito reagjee cilveeki kurus juus nepaziistat - tad varbuut jums buutu jaamaina profesija un vienkaarshi jaaraksta veestules draugiem.. taa vietaa lai seedeetu kastee vai blogotu? :)

Lai nu kaa.. es domaaju ka risinaajums tam buutu speeja maaciities komuniceet. Un saukt cilveekus kas uzskata nav jaaievada personas kods lai pateiktu ka kaut kas "smird" vai "rullee" par gljeevuljiem - noteikti nav labas komunikaacijas veidoshana :)

Juus vienmeer esat atstaajis par sevi cilveeka kas apveltiits ar asu praatu iespaidu.. vai tieshaam juus neredzat kaads turpinaajums buus anonimitaates beigaam internetaa?

 

free counter