otrdiena, 2009. gada 21. aprīlis

Par dārziņa rušināšanu un Raimonda Paula saudzēšanu -- pārdomas otrdienā

Labrīt, lasītāji!

Šorīt laikrakstā Diena uzsākta jauna tā dēvētās "Privātās dzīves" diskusija, šoreiz -- par to, kā Latvijas ļaudīm patīk rušināties pa dārzu. Laikraksta lieliskā Latgales korespondente Anna Rancāne raksta, ka ar to rodoties problēmas -- zemes uzaršana, mēslojums, grūtības ar strīpaino amerikāņu vaboli u.tml. Priecājos par šādu atzinumu: "Varētu pati izaudzēt stādus uz palodzes, bet nejaukais kaķis apgrauzīs, tam jau neiestāstīsi, ka tā nav speciāli viņam sēta kaķuzāle." Jo man ir precīzi tā pati problēma. Arī es ar vislielāko prieku uz saulainās virtuves palodzes audzētu baziliku un lociņus un pētersīļus un visu pārējo, kas kulinārijā ir superduper garšīgs, bet man ir četrkājains strīpainis Otto, kuram viss zaļais ir kā Vinnijam Pūkam medus pods. Pat ledus salātu lapas viņš grauž ar vislielāko entuziasmu. Dzīvojamā istabā ir tikai viens stāds, tas ir stāds ar ērkšķiem, kurš pats sevi prot pasargāt pret nikno ienaidnieku. Citādi viss zaļais manā dzīvoklī stāv vienā no guļamistabām, kur kaķis klāt netiek. Esmu apradis ar situāciju, dzīvi jau tā pavisam negrauj. Bet vēl A. Rancāne atradusi par vajadzīgu piemetināt lūk, ko: "Tāpat zinu, ka atkal un atkal pirkšu sēklas, sapņošu, braukšu, stādīšu. Un neskumšu, ka ražā saņemtais būs neicīgāks nekā ieguldītais darbs, pūles, sviedri un lati. Tāpēc, ka bez dārza latvietis nav latvietis. Un tas tik tiešām ir punkts uz āmen!" Bāc! Es tomēr esmu latvietis arī bez dārza, Rīgas centrā labākajā gadījumā tādu varētu stādīt uz mājas jumta, bet manai mājai tas tāds slīps padevies, diez kas nebūs. Bet vēl vairāk -- dziļi, dziļi mūsu tautā ir iesakņojusies šī doma par "mans kaktiņš, mans stūrītis zemes," patlaban tā varbūt atkal kļuvusi aktuālāka, jo pilsētā dažs labs latvietis vairs nevar atļauties dzīvot. Taču no mana mīļā laikraksta tādu diskrimināciju nu gan es nebiju gaidījis, un pieļauju, ka arī redkolēģijā ir ne viens vien latvietis, kuram dārza nav un kurš tāpēc mazāk par latvieti nejūtas. "Latvieši ir zemnieku tauta" -- krietni novecojis jēdziens.

***

Savukārt vienā no Latvijas pilsētām vasarā atkal veidosies gandrīz pilnībā krieviskais pasākums, kurš saucas "Jaunais vilnis." Šogad Latviju tur pārstāvēs patiešām superīgā dziedātāja Aiša, lai viņai veicas. Bet, ar raksturīgo kaimiņvalsts augstprātību, pasākuma organizētāji atraduši par vajadzīgu arī apspriest Latvijas sabiedriski politiskās aktualitātes, proti, viens no festivāla patroniem, pianists un "Tautas" partijas deputāts Raimonds Pauls, ar katru gadu jūtoties sašutušāks par kritiku, kāda pret viņu tiek vērsta, un maskaviešiem tas nebūt nav pa prātam: "Pēc dažādām intervijām un parādīšanās televīzijās ekrānos žurnālisti tik ļoti sāk viņam kost" -- tā pavēstījis viens no festivāla rīkotājiem Igors Krutojs. "Jo uzmanīgāk un labvēlīgāk jūs izturēsieties pret Raimondu Paulu, jo lielāka būs varbūtība, ka viņš Jaunajā vilnī joprojām piedalīsies."

Lai man piedod Igors Krutojs un visa festivāla komanda, bet droši vien arī viņi būs pamanījuši, ka cita starpā viņu mīlulis patlaban piedalās Latvijas politikā, un nebūt ne no tā labākā gala. Ne vien viņš ir kādreizējais valdošās bandas spīdošs eksemplārs, viņš ir viens no tiem deputātiem, kurš nejūtas ne mazāko kritiku pelnījis, un pietiekami bieži viņš presē ir gaudies par to, ka neviens viņu nesaprot. Man godīgi sakot ir pilnīgi pie vienas vietas, vai maestro piedalās vai nepiedalās importa pasākumā, kurš jūlijā un augustā notiks Jūrmalas krastmalā kopā ar kaimiņvalsts lielākām un mazākām zvaigznēm, kuras dziedās ar fonogrammas "palīdzību", vakara vadītājiem, kuri ir aizmirsuši pat elementārāko pieklājību, atrodoties citā valstī u.tml. Taču, kamēr viņš ir viens no Latvijas tautas priekšstāvjiem, viņš ir pelnījis visu kritiku, kādu sev nodrošinājusi i viņa pārstāvētā partija, i kliķe, kuru tā vadīja laikā no 2004. gada decembra līdz pat neseniem notikumiem Saeimā. Nebūtu Raimonds Pauls līdis politikā, nebūtu nekādas kritikas, ja nu vienīgi, kā katru gadu, jautājumā par to, kāpēc kādreizējais valsts kultūras ministrs uzskata, ka Latvijā reizi divpadsmit mēnešos ir jārīko pasākums, kurš no "a" līdz "z" notiek citā, ne valsts valodā. Pagaidām viņš joprojām ir deputāts. Ar pilnīgi visu no tā izrietošo.

Jauku visiem dienu!

3 komentāri:

Unknown teica...

Ne pa temu soreiz...


Dzirdam katru dienu beedu stastus un tragedijas kas virmo ap Latviju, pakaljaa (atvainojos) esam, esmu ljoti pat ljoti vilies JL jo es visu saprotu, ka jasamazina jasamazina, bet kur tadu johaidi buus taa robeza? Tukstosus veel un veel atlaidiis, bezdarbnieku pabalstus samazinaas ieverojami pat tiem kas gadu gadiem stradajusi un pelnijusi labus pabalstus, maminju pabalstus arii grib samazinat, bet ne viens i ne pusplesta varda nesaka ka piemeram varetu likt samazinat Visu monopilistu tarifus par teiksim 50%, jo kaa atlaistie cilveki visu apmaksaas? Rekini, Krediti paliek tie pasi,par parastajiem jau netiek domats, domaa tikai par to kaa miljonarus izglabt...Godmanis arii nebija labaaks sajaa zinjaa

Sis nav mans komentars, bet kada cilveka ironija no tvneta -

"Kalvīt, nāc atpakaļ! Kad Tu biji pie varas, mēs visi dzīvojām bez bēdu, un treknie gadi ļāva izbaudīt pārticību! Nevienam nekas netrūka - varējām bagātīgi iepirkties, un visiem peļņa bija ne pa jokam, bankās uzkrājumi auga nepārtraukti. Tikko kā Tu aizgāji, sākās bēdu leja. Atnāca ļauži, kas gatavi līdz pēdējai vīlītei visu atņemt un nogriezt ... Ar skumjām un baltu skaudību atminamies tos bagātos gadus, kad Kalvītis bija tautas priekšgalā ... Nu ļaunie spēki Tevi padzina, un tauta grimst bezcerībā ... Kalvīti, Tu vienīgais spēsi mūs izvest saulītē, kur laimība un pārticība! Nāc, tauta Tevi sauc atpakaļ!"

Man prieks ka cilveki var arii pasmaidit, bet ja godigi kalvitis ir nevis glabejs bet iznicinatajs -
Vina valdisanas laikaa cukurufabrikas kapuss, veel No Nekaa Personiski raidijuma uzzinam, ka kalvits - gribeja likvidet kaukadas tur zivju audzetavas....
Takaa tiesi vinja delj un vina partijas delj mes esam tur kur esam protams arii LPP un ZZS delj...

Bet vai JL domaa kaa tikai mocit parastos vai tomeer arii lielakus cilvekus - kuru delj esam kur esam, kapec monopolisti tiek zeloti????

Lai vai kaa bet lielities ka Pensijas (pagaidam) neaiztiks, tas nav tas ar ko varetu pirms velesanaam lielities, jo salidzinot ar citam valstim, Musu 60-70ls(videji) mazas pensijas ir vienkarsi N O Z E L O J A M A S (cilveki ir pelnijusi daudz daudz labakas naudas, kur tos pasus grasus JL un c.partijas grib atnemt)

Unknown teica...

Kā, Streip, Jums patīk auditorija, kura vairs atlikusi kā komentētāji šajā vietnē?! Izcils koments, vai ne?!

S.P. Ir jau gan tā - kaut kā ne tā... nu kā lai to saka... uzrunāt kādu strupi uzvārdā, bet ja jau vienmēr te tā esmu uzrunāts, tad laikam tā ir pareizi, un ar saviem noteikumiem svešā mājā neuzbāzīšos.

Unknown teica...

Paldies, paldies aniedra, jutos ljoti glaimots par Taviem glaimiem, un sajusmu par maniem komentiem... :)

Zinu, ka istenibaa Tu neiegriezies
sajaa saitaa Karla Streipa, bet gan manis delj, vienmer velies zinat ko es domaju sodien, par ko riit...

Paldies paldies!

p.s. jaraksta nevis S.P. bet P.S. var arii ar maziem burtiem!
Karli saprotu ka Ne mani un kur nu veel uzbraucoso niedri Jus veleetos redzeet Savaa blogaa, apsolu vairs neuzbazties ar Saviem komentiem kaa (citejot niedres jaunskungu)!

Un niedres jaunskung Varbut es Te uzbazos ar saviem stulbiem komentiem un Tu veel stulbakiem, bet Tev jaatzist - komentu skaits neliecina par to ka So blogu lasa maz, pat ljoti daudzi lasa!

Pat Tava omite niedres kundze kura nelabrat Tev to stastitu!
Cau!

 

free counter