otrdiena, 2008. gada 30. decembris

Mājās būt pēc jauka atvaļinājuma -- arī jauki!

Labrīt, lasītāji!

Esmu atgriezies no atpūtas Amerikas Savienotajās Valstīs. Prieks bija liels, Ziemassvētkus pavadīt kopā ar ģimeni, kura kopš mana pēdējā Čikāgas apmeklējuma, ir pieaugusi par vienu vienību -- jaunākās māsas Andārtes meita Līga nu ir četrus mēnešus veca un ir dzīvespriecīga un bieži vien smaidoša meitenīte. Izciemojos kārtīgi, paēdu vairākos restorānos, kuri Čikāgā ir, bet Latvijā nav. Tajā skaitā kafejnīcā "Louie's", kura atrodas netālu no māsas Žubītes mājas un piedāvā klasiskas amerikāņu brokastis -- olas, bekonu, ceptus kartupeļus un grauzdētu maizi. Katru dienu tādas nevar ēst, bet reizēm tās ir oi, cik garšīgas! Apmeklēju arī jūras velšu restorānu "Red Lobster," kur ar gardu muti notiesāju grilētu omāru, garneles un jūras ķemmites. Ņam! Svētvakaru nosvinējām pie māsas Katrīnas. Dīvainākie bija laika apstākļi. Pagājušajā pirmdienā temperatūra nokāpa līdz -25 grādiem, savukārt piektdien jau bija +15 grādu. Tādas svārstības Čikāgā nav ierastas, bet jāatzīst, ka tie +15 decembra beigās bija pavisam jauki, lai arī visu dienu lija kā pa Jāņiem. Savukārt nedēļas sākumā bija dziļš, dziļš sniegs, nācās pat nopirkt jaunus zābakus, lai pa to bristu, jo mājās atvaļinājuma laikā taču sēdēt negribas. Bet lielākais jaukums bija tas, ka pirms pāris nedēļām pavisam negaidīti uzpeldēja manu vecāku kāzu fotogrāfijas no 1959. gada augusta, kuras visus sekojošos gadus mums likās pazudušas, jo dienu pēc kāzām fotogrāfs sastrīdējās ar manu māti un tās viņai nedeva. Mamma un tēvs jau sen ir miruši, tāpēc tā bija īsta Dieva dāvana. Cik skaista mamma toreiz izskatījās, cik ļoti man viņas un tēva pietrūkst! Nu man mājās ir datora disks ar visiem attēliem. Prieks ir liels. Katrā ziņā tā bija ļoti jauka atpūta, nu esmu atkal mājās un gatavs ķerties pie darbiem un darbiņiem. Arī tas ir liels, liels prieks.

2008. gada pārskats lai pagaida, ar to tiksim galā rīt, gada pēdējā dienā. Pagaidām vien ceru, ka visiem lasītājiem bija ļoti gaiši Ziemassvētki.

Jauku visiem dienu!

7 komentāri:

test_user teica...

Streipa kungs, kāda iekš ASV ir parastā iedzīvotāja attieksme pret senatoru, kurš mēģināja notirgot savu senatora vietu?

Kārlis Streips teica...

Bush, runa nav par senatoru, bet gan par Ilinoisas štata gubernatoru. Viņš ir tas, kurš mēģināja pārdot Senāta vietu, kuru atbrīvos jaunievēlētais prezidents. Viņš sola cīnīties pret apgalvojumiem, bet visticamāk viņš no amata tiks padzīts un, iespējams, nonāks arī cietumā.

test_user teica...

Jā, pareizi. Ātrumā sajaucu. Bet parastais cilvēks? Tas tur ir tā kā puslīdz saprotami vai tomēr tīra korupcija?

malejaijs teica...

Kārli, tik tiešām, pasaules uztvere zemeslodei, dažādās pusēs, ir radikāli atšķirīga. Ja letiņu Latvijā uztrauc, kādu karbonādi ēdīsim, tad jenki puiku ASV, jādu grauzdiņu piekodīsim. Joks, bet tāpat arī uztveram politiku! Lai Jaunajā gadā možs gars un politiskā virtuve nenomāc kulinārisko!!!!

Inese Ejugbo teica...

Sveicināts ar atgriešanos! :)
Jau paspēju sailgoties pēc Taviem blogiem! :)
Ceru, ka esi labi atpūties un uzkrājis daudz energijas darbam.
Tāpat man arī prieks, ka "Skats no malas" parceļas uz pirmdienas vakariem 19.30. Līdzšinējais laiks man nebija diez ko izdevīgs, tādēļ reti sanāca skatīties. Bet šis laiks man noteikti būs labāks. :)
Lai nu kā - sumināts ar atgriešanos un piecīgu, veiksmes un izdošanos pilnu jauno gadu! :)))

Smic teica...

Kā reizi sanāca būt Čikāgā pāris nedēļas atpakaļ. Nu man teica, ka tur ir trejādi nacionālie ēdieni - pirmais deep dish pizza - tā ir tādā dziļā pannā cepta aptuveni 3 cm bieza pica. Visai laba. Tad vēl esot slavenie Čikāgas hotdogi un pasaulē gardākais Garrett popkorns. Pēc pēdējā pievakarēs stāv rinda visa kvartāla garumā - redzēju savām acīm. Un nogaršoju arī - tiešām labs. Noprovētā zorte bija mikslis no salda karameļu un sāļa siera popkorna.

Kā teica taksists - nobaudi Garets untava dzīve mainīsies. Tā arī bija :)

Par to gubernatoru runājt - TV no rīta uzjautrinajās par viņa matiem - reportieri sprieda, vai tad cietumā parūkas neņemot vai ņemot nost... :)

Anonīms teica...

apsveicu ar bilžu atrašanos!

 

free counter